Zasady organizacji sesji portretowej

Pamiątkowe sesje rodzinne to wspaniały pomysł na uwiecznienie ważnych chwil i uchwycenie emocji na kliszy fotograficznej. Voucher na zdjęcia z okazji narodzin dziecka, chrzcin czy Pierwszej Komunii Świętej to oryginalny pomysł, który umożliwi stworzenie koncepcji unikatowej scenerii rodzinnych zdjęć, które pozwolą nam wracać do najpiękniejszych i najważniejszych wspólnych momentów.

Przygotowania do sesji fotograficznej

rodzinne sesje portretowe warszawaPodstawowym aspektem prac organizacyjnych przy współpracy podczas zdjęć jest nawiązanie interakcji oraz krótka rozmowa, która pozwoli lepiej poznać się obydwu stronom. Dzięki temu osoby fotografowane będą czuły się dobrze i swobodniej będą pozować do zdjęć. Aby stworzyć luźną atmosferę nawet w trakcie sesji warto kontynuować jakiś temat do rozmowy- wtedy możemy zaobserwować np. najbardziej naturalną pozycję, w której dana osoba czuje się dobrze, czego efekty niewątpliwie przeniosą się również na jakość wykonanych zdjęć. Organizując sesje rodzinne pamiętajmy również o adekwatnym wyborze miejsca i stylizacji, które będą dobrze utożsamiać się z osobami fotografowanymi, dzięki czemu zbudujemy ciekawy klimat zdjęć. Decydując się na rodzinne sesje portretowe Warszawa, postarajmy się także dostosować odpowiednią porę dnia. Chcąc zaaranżować zdjęcia w plenerze postarajmy się wykorzystać światło zastane, w godzinach popołudniowych, kiedy jest ono bardziej plastyczne, dzięki czemu niwelujemy możliwość wystąpienia prześwietleń czy mrużenia oczu. Jeżeli nie mamy możliwości wykonania zdjęć plenerowych w granicach „złotej godziny” spróbujmy poszukać zacienionych miejsc, w których będziemy mogli kreatywnie przystosować światło do klimatu zdjęć rodzinnych. W trakcie sesji możemy także użyć sztucznego oświetlenia za pomocą lampy reporterskiej.

Do wykonywania zdjęć portretowych najlepszym wyborem będzie zastosowanie obiektywu stałoogniskowego 85mm. Zastosowanie takiej stałki pozwoli nam na zachowanie naturalnych proporcji osób fotografowanych oraz zniweluje występowanie przerysowań. W trakcie dnia wykorzystujmy niską czułość ISO wynoszącą około 100, dzięki czemu unikniemy ziarnistości na obrazie, a same fotografie zapisujmy w formacie RAW, które stanowią czysty zapis matrycy i umożliwią uzyskanie lepszych efektów w trakcie obróbki.