Zamontowałem zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem

 

Przy okazji małego remontu w kuchni postanowiłem wymienić zlew. Do tej pory miałem dwukomorowy, ale miałem też zmywarkę. Z tego zlewu aż tak się po prostu nie korzysta, bo nawet nie ma na tyle naczyń, żeby myć je w dwóch komorach. I dlatego remont był tym momentem, w którym postanowiłem zamienić zlew na taki jednokomorowy.

Wybór zlewozmywaków jest dzisiaj ogromny

zlewozmywaki stalowe jednokomoroweNajwiększy szok przeżyłem, gdy pojechałem do sklepu kupić taki porządny zlewozmywak z jedną komorą. Nawet nie spodziewałem się, że jest aż taki wybór. Można by się godzinami zastanawiać nad wybraniem jednego modelu. Na szczęście była ze mną moja żona, która szybko wybrała sobie pasujący jej model zlewozmywaka. Ja tylko dopilnowałem, żeby oglądała jedynie zlewozmywaki stalowe jednokomorowe, bo właśnie taki egzemplarz był nam potrzebny. Wybraną przez żonę wersję można było kupić od ręki w sklepie. Pozostało mi jedynie go zamontować. Specjalnie kupiliśmy zlew z ociekaczem w miejscu drugiej komory, żeby nie trzeba było niczego modyfikować w meblach kuchennych. Taki zlewozmywak z ociekaczem ma po prostu standardowe wymiary jak zlew dwukomorowy. O tym, że wybraliśmy egzemplarz ze stali szlachetnej to chyba nawet nie muszę wspominać, bo przecież kupowanie innego nie ma najmniejszego sensu. W każdym razie sam montaż był dla mnie formalnością. Zamontowałem zlew specjalnymi zaczepami, a do tego wszystko uszczelniłem silikonem. I dzisiaj jest w kuchni o wiele praktyczniej.

Kupienie zlewozmywaka jest proste, ponieważ w sklepach jest bardzo duży wybór. Można zdecydować się na model dostępny od ręki albo na taki, który dostarczą nam do domu kurierem na następny dzień. Ja kupiłem naprawdę praktyczny zlewozmywak wykonany ze stali z jedną komorą do mycia naczyń i ociekaczem w miejscu drugiej komory.