Zamontowałem podsłuchy w telefonach pracowników

 

Jestem osobą,  która prowadzi własną firmę od wielu lat. Nie jest to zawsze łatwa sprawa, bo dużo zależy od tego, jak zaangażowani są moi pracownicy w wykonywanie swoich obowiązków. Ostatnio wpadłem na pomysł, by zamontować podsłuchy w telefonach służbowych swoich przedstawicieli handlowych. Chodziło mi o sprawdzenie, czy nie korzystają z telefonów służbowych w prywatnych celach.

Jak ważne są podsłuchy w telefonach służbowych pracowników?

podsłuch w telefonieNikt nie lubi być okradanym, bo to bardzo nieprzyjemne uczucie bycia oszukanym. Dlatego postanowiłem, ze bardzo szybko zaopatrzę się w profesjonalne podsłuchy, które zamontuję we wszystkich telefonach służbowych przedstawicieli handlowych. Sprawny podsłuch w telefonie pozwoli zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, które wydaje na miesięczne opłacenie rachunków za telefony. Pojechałem do sklepu i zakupiłem kilkanaście sztuk. Okazało się, ze trafiłem na rabat i okazało się, że zapłaciłem dużo mniej, niż zakładałem. Nie da się ukryć, że było to dla mnie bardzo ważne, bo zależało mi na czasie. Każdy dzień zwłoki generował dodatkowe koszty, jakie musiała ponieść moja firma. Stworzyłem osobny dział w firmie, która miał zajmować się wyłącznie nadzorowaniem pracy handlowców. Byli to zaufani pracownicy, którzy pracowali ze mną w biurze od początku działalności. Podsłuchy sprawdzały się świetnie, bo dodatkowo rejestrowały wszystkie rozmowy.

Miałem dowód na to, że byłem okradany, więc mogłem od razu rozmawiać  z przedstawicielami, którzy łamali w ten sposób warunki zawartej umowy. Nie chciałem być zbyt surowy, więc wymierzyłem grzywny związane z korzystaniem z telefonu służbowego w celach niezwiązanych z pracą. Jestem Bardzo zadowolony z tego, w jaki sposób działają podsłuchy . Uważam, że są to bardzo dobrze  wydane pieniądze, które na pewno nie pójdą na marne.