Zalety materacy piankowych

 

Ostatnio zdecydowaliśmy się z narzeczonym na zakup nowego łóżka. Do tej pory jakoś mieściliśmy się na łóżku pojedynczym, ale w końcu uznaliśmy, że dosyć już mamy tego gnieżdżenia się i musimy kupić duże, małżeńskie łóżko, które będzie dla nas wygodna i oboje będziemy mogli się na nim wyciągnąć. Kupiliśmy już stelaż, teraz pozostało nam tylko wybrać odpowiedni do niego materac. Zależało nam na tym, aby był on twardy ponieważ oboje nie lubiliśmy miękkich łóżek w których wnętrze można dosłownie się zapaść.

Udało nam się znaleźć tani materac piankowy

twarde i tanie materace piankowePo jego zakup udaliśmy się do sklepu z materacami i pościelą. Wiedziałam, że znajdziemy tam twarde i tanie materace piankowe. Chcieliśmy kupić materac, który w środku ma piankę, ponieważ z doświadczenia wiedziałam, że takie materace są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i wytrzymałe. Przede wszystkim taka pianka jest tworzywem bardzo twardym, która posiada właściwości antybakteryjne. W związku z tym w materacu nie mogą mnożyć się roztocza, co jest bardzo ważne, ponieważ nagromadzonych roztoczy nie da się tak po prostu wyczyścić i trzeba go oddawać do czyszczenia chemicznego. Poza tym materace piankowe mają to do siebie, że są w pełni hipoalergiczne i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Po przejrzeniu kilku różnych modeli zdecydowaliśmy się na bardzo twardy materac, który był dostępny od ręki w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Jego największą zaletą było odpowiednie wyprofilowanie, dzięki któremu materac dopasowywał się do naturalnego wygięcia pleców, kręgosłupa i całego ciała. W ten sposób można było zapewnić sobie wygodne ułożenie ciała podczas snu, a co za tym idzie, człowiek budził się wypoczęty i bez bólu mięśni. Taki materac powoduje, że ciało nie jest uciśnięte, a co za tym idzie, przepływ krwi w organizmie nie jest zaburzony. Nie wahaliśmy się już dłużej tylko od razu udaliśmy się do kasy. W domu od razu zamontowaliśmy materac na łóżku. Już pierwszej nocy przekonaliśmy się, że to był bardzo dobry wybór.

Zakupiony przez nas materac miał także właściwości zdrowotne, ponieważ działał przeciwodleżynowe. Z wierzchu posiadał pokrowiec, który był wodoodporny i chronił piankowe wnętrze przed dostaniem się płynów i brudem, który mógłby trwale zanieczyścić materac. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że udało nam się dostać tak wysokojakościowy materac o twardym podłożu, w tak przystępnej, niskiej cenie. Już teraz wiem, że z pewnością posłuży on nam przez długie lata, ponieważ jest bardzo trwały i wytrzymały.