Wytrzymała siatka przeciw ptakom

Balkony bardzo często występują w blokach czy kamienicach, gdyż są pożądanym pożądanym elementem mieszkania dla wielu lokatorów. Jednakże lubią je także liczne ptaki zamieszkujące okolice, a to znacznie komplikuje sytuacje.

Jak zabezpieczyć balkon przed ptakami?

trwała siatka przeciw ptakom na balkonZadbany balkon z licznymi kwiatami zwisającym i z każdej strony, z pewnością są powodem do dumy. Jednakże wymaga to sporo pracy, a także zabezpieczenia go przed ptactwem, które lubi na nim buszować. Ptaki mają to do siebie, że tam gdzie znajduje się ich gniazdo, jest też sporo odchodów, które bardzo intensywnie śmierdzą i są źródłem groźnych bakterii. Ponieważ bardzo często się zdarza, że gołębie robią sobie gniazda na balkonach, to warto zastosować odpowiednie sposoby na ich powstrzymanie. Mogą to być kolce na ptaki, atrapy wron czy też trwała siatka przeciw ptakom na balkon. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie rozwiązanie, ponieważ siatka nie psuje krajobrazu, gdyż jest niemalże niewidoczna. Dostępne na rynku siatki, wykonane są polietylenu z pięciu lub sześciu pojedynczych żyłek. Jest ona bardzo wytrzymała i przede wszystkim odporna na działanie promieni słonecznych, deszczu, śniegu i niskich temperatur. Jej łatwy montaż sprawia, że każdy sobie z nim poradzi, bez względu na wielkość balkonu. Tego typu rozwiązanie można zastosować także na oknach, gzymsach czy filarach. To z pewnością jeden z najtańszych sposobów na pozbycie się z balkonu niechcianych gości, który dodatkowo jest bezpieczny. Raz założona siatka będzie służyć wiele lat.

Nie ma wątpliwości, że dla większości mieszkańców miast, ptaki na balkonach nie są mile widziane, gdyż hałasują, niszczą rośliny i zanieczyszczają. Z tego względu zabezpieczanie ich przed ptakami jest koniecznością, ponieważ samo odstraszanie ich nie wystarczy.