Wysokojakościowe odbojnice do bram

Przedsiębiorstwa dystrybucyjne, jak również hurtownie i firmy handlowe, posiadają zastosowane specjalne bramy, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze i szybsze przyjmowanie dostaw oraz wydawanie towarów kupującym. Bramy te zostają odpowiednio zabezpieczone specjalnymi odbojnicami, które zapewniają bezpieczeństwo podczas manewrowania.

Odbojnice elastyczne wysokiej jakości

odbojnice bramoweKierowca pojazdu, poruszający się po placu przemysłowym, chcąc zaparkować samochodem dostawczym lub ciężarowym tyłem do bramy, w celu łatwiejszej dostawy towaru lub przyjęcia określonych ilości palet z towarem do transportu, zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność podczas cofania. Samochody przeznaczone do transportu towarów, mają ograniczone pole widzenia z pozycji miejsca kierowcy. Dlatego właśnie, kierowca pojazdu dostawczego, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności zwłaszcza w trakcie cofania pojazdem. Bardzo często w przedsiębiorstwach handlowych i dystrybucyjnych, swoje zastosowanie znajdują specjalne odbojnice bramowe, które mają na celu zabezpieczać mur budynku, w przypadku wystąpienia kolizji z manewrującym pojazdem przed bramą. Szczególne zastosowanie znajdują odbojnice elastyczne, które przejmują na siebie siłę uderzenia, oraz ją skutecznie neutralizują. Zastosowanie odbojnic, ma ogromny wpływ na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, na placu przemysłowym przed bramą.

Dostępne są do nabycia specjalnie wykonane odbojnice ostrzegawcze, które pokryte są kolorami zwracającymi uwagę kierowcy. Nie sposób nie zauważyć w ten sposób wykonanych odbojnic, dzięki czemu kierowca samochodu ciężarowego lub dostawczego, dostrzegając w lusterku odbojnicę, jest w stanie w porę zareagować, unikając tym samym kolizji z krawędzią bramy.