Wymiana dachu w kamienicy

 

Mój ojciec posiadał kamienicę na obrzeżach Wrocławia. Mieściło się tam kilka mieszkań, w których przebywali lokatorzy. Zamieszkiwali te lokale od lat i dobrze się z nimi współpracowało. Ojciec przepisał na mnie tę kamienicę i od roku to ja byłem jej prawowitym właścicielem.

Dach wymieniony przez doświadczonych pracowników

dachy WrocławMieszkańcy nie płacili dużego czynszu, ale na wszystko pieniędzy starczało. Kiedy już podciągnąłem budżet to postanowiłem nieco zająć się tą kamienicą. Była już stara i zniszczona. Wymagała sporych zmian. Za sprawę priorytetową uznałem wymianę dachu, który przeciekał. Na strychu było nie raz mokro i lokatorzy zaczęli się skarżyć. Skontaktowałem się z firmą, która kładła dachy Wrocław i poprosiłem o pomoc. Trafiłem na przyjemnego człowieka, który nie dość, że o wszystkim mnie dość szczegółowo poinformował to na dodatek zaoferował własną dachówkę, którą sprzedawał w o wiele niższych cenach niż pozostali przedsiębiorcy. Dzięki temu mogłem nie tylko wymienić dach w kamienicy, ale także pomalować elewację. O wszystkim poinformowałem lokatorów i byli mi wdzięczni. Tata mieszkając za granicą nie miał możliwości rozwiązywać spraw na bieżąco i dlatego przepisał mi kamienicę. Dach w kamienicy wymienili doświadczeni pracownicy, którzy doskonale znali się na swoim fachu. Dachówka, którą kupiłem od tego przedsiębiorcy była doskonałej jakości i już wiedziałem, że dobiłem niezłego targu. Po całkowitym remoncie i wymianie dachu kamienica prezentowała się wspaniale.

Przez długie lata nie musiałem inwestować w kamienicę a pieniądze, które wpadały do budżetu odkładałem na później. Kto wie co będzie trzeba zrobić za parę lat. Przynajmniej będę miał pewność, że posiadam na wszystko pieniądze i żadne wydatki mnie nie zaskoczą.