Wygodne koszule do porodu

Dla większości kobiet moment potwierdzenia ciąży jest radosną nowiną i rozpoczyna wspaniałą przygodę. Nie zawsze jest ona lekka i przyjemna, ale na pewno finał będzie eksplozją szczęścia i miłości. Poród to z pewnością najmocniejsze przeżycie.

W jakiej koszuli iść na poród?

duże koszule do poroduWiele kobiet obawia się porodu, ponieważ bywa on ciężkim przeżyciem, które na pewno się łączy z bólem. Może trwać kila, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Nigdy nie wiadomo jak będzie przebiegać, dlatego każda kobieta powinna się do niego przygotować nie tylko mentalnie i fizycznie, ale także mieć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, które się przydadzą w tym czasie. Na pewno będą potrzebne duże koszule do porodu, które nie będą krępowały ruchów. Koszula powinna być wykonana z bawełny, aby ograniczyć pocenie i zapewnić odpowiednią przewiewność. Co do kroju, to najlepsze są krótkie, czyli do połowy uda i rozpinane na środku. Zaraz po urodzeniu dziecka jest ono przystawiane do piersi, zatem musi ona umożliwiać łatwe odsłonięcie jej bez konieczności ściągania. W sprzedaży znajdziemy specjalne jednorazowe koszule do porodu, które wykonane są ze specjalnej flizeliny, ale także bawełniane, które przydadzą się także później. Na pobyt w szpitalu najlepiej wziąć przynajmniej dwie – trzy koszule, ponieważ świeżo upieczone mamy przeważnie trzy dni spędzają z maluchem pod opieką lekarzy i pielęgniarek. Koszule są najbardziej praktyczne w takim momencie, dlatego też one są zalecane przez wiele położnych.

Tego typu koszule na pewno kupimy w sklepach medycznych, odzieżowych z działem dla mam lub w specjalnych sklepach internetowych. Ich cena zależy od rodzaju i producenta. Najtańsze modele kupimy za niecałe siedemnaście złotych, a najdroższe kosztują około pięćdziesięciu złotych.