Wydajne serum do skóry

Żeby pielęgnacja skóry była skuteczna i przynosiła pożądane efekty, musi być dobrana pod kątem typu skóry i jej indywidualnych problemów. Nawet najdroższy kosmetyk nie będzie pasował do wszystkich rodzajów cer, dlatego nie warto się sugerować marką.

Co zawierają sera do skóry?

serum do suchej skóryNasza skóra potrzebuje ciągłej pielęgnacji, która wydobędzie z niej naturalne piękno i pomoże w walce z problemami skórnymi. Wyróżnia się sześć typów skóry : normalna, sucha, mieszaną wrażliwa, dojrzała i tłusta. Każda z nich wymaga innych kremów pielęgnacyjnych, toników odświeżających i tonizujących oraz kosmetyków zadaniowych na o szczególne problemy skórne. Jednak jest coś, co potrzebuje każdy rodzaj skóry i jest to nawilżanie oraz regeneracja. Są to te elementy pielęgnacji, o których trzeba pamiętać każdego dnia, ponieważ każda cera potrzebuje ich jak tlenu. Najlepszym kosmetykiem jest serum do suchej skóry, które w swoim składzie zawiera niemalże w całości naturalne składniki. Na pewno powinien w nim być kwas hialuronowy, który wykazuje silne właściwości nawilżające, wzmacniające i wygładzające. Pomaga też zatrzymać wilgoć w głębokich warstwach skóry. Kolejnym składnikiem będą cenne olejki, które silnie regenerują i natłuszczają skórę. Może to być olejek ze słodkich migdałów czy olej konopny, o którym dużo się mówi w ostatnim czasie. Konopie wykazują silne działanie nawilżające i zabezpieczające skórę przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowo serum może być wzbogacone cennymi witaminami, które korzystnie wpływają na stan cery.

Większość ser jest przeznaczona do stosowanie na noc, ponieważ mają one silnie skoncentrowane składy, a jak wiadomo skóra najlepiej się regeneruje podczas snu. Zatem aktywne składniki lepiej zadziałają na skórę, jeżeli kilka kropel serum wetrzemy w skórę przez pójściem spać.