Tkaniny i membrany sufitowe

 

Szybki remont pomieszczeń mieszkalnych oraz innych różnego przeznaczenia może być obecnie wykonany przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów budowlanych z tkanin poliestrowych. Jest to technologia pozwalająca na uniknięcie powstawania zabrudzeń i nie wyklucza pomieszczenia z codziennego użytku podczas montażu powłok. Samo zamocowanie powłok zajmuje nie więcej niż kilka godzin w zależności od pokrywanej powierzchni. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych technologii budowlanych.

Nowoczesne metody wykonania sufitów i ścian

artolis tkaninaZastosowanie tworzyw sztucznych jako materiału wykończeniowego dało potężny oręż projektantom wnętrz do tworzenia śmiałych i efektownych aranżacji. Już od kilku lat na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wykonanie sufitów podwieszanych. Prace producentów powłok nad poprawieniem ich właściwości umożliwiają tworzenie zarówno bardzo trwałych i coraz bardziej zadziwiających urokiem sufitów oraz ścian. Mnogość różnorodnych modeli sufitów napinanych pozwala dopasować je do dowolnego stylu i zasobności portfela. Podstawowe oferowane przez licznych producentów modele sufitów napinanych to proste jednopowłokowe sufity matowe lub z połyskiem określane jako „lustrzane odbicie”. Powłoki można łączyć poprzez spawanie tworząc wielobarwne wzory. Inne bardzo ciekawe rodzaje sufitów wykonuje się z wykonaniem na powłoce dowolnego nadruku. Może to być zdjęcie dostarczone przez klienta co jeszcze bardziej podnosi indywidualny charakter danego projektu. Najbardziej wymagający klienci mogą skorzystać z wersji wielopowłokowych dających wrażenie wzorów przestrzennych. Należy pamiętać, że nieodzownym elementem sufitów napinanych jest odpowiednie oświetlenie. To ono dopełnia uzyskanie wyjątkowo efektownego sufitu, który nie tylko świetnie współgra ze stylem wnętrza ale jest też elementem wiodącym. Producenci łączą powłoki sufitowe ze specjalistycznym oświetleniem led lub światłowodowym umieszczając je przed lub za powłokami. Do wykonania powłok sufitowych służą tkaniny satynowe, poliestrowe lub membrany PVC. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się powłoki firmy Barrisol, która wprowadziła na rynek również linię tkanin ściennych Artolis. Produkt Artolis tkanina techniczna wykonana z poliestru powlekanego posiada szereg przydatnych właściwości. Jest to materiał odporny na ścieranie i uderzenia. Posiada również dobre parametry izolacji akustycznej i termicznej. Są to powłoki wodoszczelne i podwyższonej odporności na ogień (różne klasy w zależności od modelu).

Istotną zaletą powłok Artolis jest ich szerokość wynosząca w większości modeli 5 metrów. Pozwala to na pokrywanie powierzchni bez spawania lub bardzo je ograniczając. Firma Barrisol oferuje powłoki o różnych parametrach w zależności od pokrycia tkaniny poliestrowej będącej bazą. Do wykonania warstw nadających różne właściwości używa się pianki akustycznej, poliuretanu, PCV lub akrylu. Więcej o tych znakomitym produkcie znajdziemy na stronie internetowej producenta.

Produkty znajdziesz na stronie https://linear-system.pl/