Tani bus do Niemiec

Podróżowanie do Niemiec jest wśród Polaków bardzo popularne; jedni odwiedzają ten kraj w celach turystycznych, inni w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Jakby jednak nie było, to każdy podróżny szuka transportu maksymalnie komfortowego i niedrogiego.

Kiedy odjeżdżają busy do Niemiec?

bus do niemiec w piątekDo niedawna, osoby podróżujące z Polski do Niemiec, miały do wyboru tylko usługi standardowych przewoźników, oferujących przejazdy autobusami lub autokarami. Jednak, jak można się domyślić, panuje w nich spory tłok, a o wszelkich wygodach i zwyczajnym komforcie, raczej, musimy zapomnieć. Dość powiedzieć, że w wielu pojazdach tego rodzaju nie ma toalet, w związku z czym organizowane są postoje, które dodatkowo wydłużają czas podróży. Alternatywą, jaka pojawiło się dopiero jakiś czas temu są usługi prywatnych przewoźników, którzy świadczą transport na trasie Polska – Niemcy, komfortowymi, nowoczesnymi busami. Na ich pokładzie znaleźć można nie tylko toalety, ale też darmowe wi-fi, szerokie, rozkładane do pozycji pół-leżącej fotele, monitory w zagłówkach, gniazda USB i klimatyzację. To jednak nie wszystko, albowiem, wybierając przejazd tym środkiem transportu oszczędzamy nawet 2-3 godziny, gdyż poruszają się one szybciej od autobusów i nie jest konieczne organizowanie postojów. Natomiast, gdy chodzi o bus do Niemiec w piątek to bilet najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, gdyż w ten dzień jest najwięcej chętnych do wyjazdu. Warto również nadmienić iż busy kursują również na trasie Niemcy – Polska.

Jeżeli chodzi o ceny przejazdów do Niemiec, to bilety na autobusy i autokary są droższe od biletów na busy o, około, 15-20%. To sporo, zwłaszcza dla tych osób, które jeżdżą do Niemiec często, gdyż, rocznie, mogą w ten sposób zaoszczędzić, nawet, kilkaset euro.