Sprawdzony psycholog przydatny po rozstaniu

Ludzie wpadają w sidła różnych relacji, które są ryzykowne. Ryzykiem jest to, że po jakimś czasie bycia w związku ludzie mogą się ze sobą rozstać, a to jest wówczas bardzo ciężkie do przeżycia. Jeśli dwoje ludzi dawniej łączyło bardzo głębokie uczucie, a teraz nie ma już nic – wówczas trzeba podjąć decyzję o rozstaniu. Gorzej gdy jedna strona kocha, a druga nie. Wtedy warto jest pójść o poradę do psychologa, by móc sobie poradzić w tej trudnej, życiowej sytuacji.

Co da terapia u sprawdzonego psychologa?

sprawdzony psycholog z PoznaniaNie spodziewajmy się cudów, na początku nie będzie łatwo. Pierwsze dni, tygodnie a nawet miesiące po rozstaniu będą skrajnie ciężkie. Psycholog będzie nam wówczas bardzo potrzebny, abyśmy mogli wygadać się, wypłakać i wyżalić bez jakiejkolwiek krytyki z drugiej strony. Nie ma nic gorszego, niż obwinienie samego siebie za całokształt tej porażki. Człowiek wówczas traci poczucie własnej wartości, żyje wyrzutami sumienia. Ciężko mu czasami jest realnie myśleć i funkcjonować w świecie. Sprawdzony psycholog z Poznania proponuje zwykle rok terapii w przypadku rozstania zwykłego bez diagnozy zaburzenia osobowości. Ten rok będzie wystarczający,ażeby przeżyć żałobę po rozstaniu z partnerem, bo inaczej nie można tego nazwać. Są pewnego rodzaju etapy żałoby, które łatwo jest dostrzec podczas terapii u psychologa. Na początku jest płacz, niedowierzanie oraz bardzo silny ból serca spowodowany tęsknotą. Człowiek zaczyna siebie obwiniać i robi wszystko, ażeby partner do niego wrócił, o często się wiąże z upokorzeniami. Psycholog nauczy nas tego, w jaki sposób to przetrwać, jak nie poddać się tym upokorzeniom. Będzie nas wzmacniał mówiąc prosto i bardzo realnie używając słów, które będą do nas trafiać. W następnej kolejności uświadamiamy sobie, że to jednak jest prawda, że się rozstaliśmy i wtedy następuje żal. Często płaczemy, nie śpimy. Czasami oprócz wizyt u psychologa wsparciem będą również wizyty u psychiatry. Po jakimś czasie zaczniemy dostrzegać światełko w tunelu. nasze poczucie wartości zacznie rosnąć, ale trzeba mieć świadomość tego, że będziemy mieć do czynienia z wahaniami nastroju. Wtedy, kiedy będzie nam gorzej – pójdźmy do psychologa, by opowiedzieć o naszych odczuciach. Po kolejnych wizytach powinniśmy wychodzić coraz częściej uśmiechnięci.

Jak rozpoznać, że wizyty u psychologa podczas terapii po rozstaniu były skuteczne? Rozpoznamy po tym, że już znudzi nam się opowiadanie o byłym partnerze. Będzie to już dla nas temat, który nie warto drążyć. Będziemy tym przesyceni, a na świecie zaczną nas interesować znacznie ważniejsze wartości, bo nie warto jest żyć przeszłością!