Sposoby na samodzielne wytłumienie mieszkania

Kupując mieszkanie w bloku zależy nam na tym, aby było ono dobrze wytłumione, jednakże musimy liczyć się jednocześnie z tym, że ceny takich mieszkań potrafią być znacznie wyższe, ale i metraż nieco mniejszy. Coś w końcu kosztem czegoś. Tymczasem mieszkanie tak naprawdę możemy samodzielnie wygłuszyć za znacznie mniejszą kwotę i bez strat na jego wielkości.

Jak wygłuszyć mieszkanie?

wygłuszenie mieszkaniaMieszkania mocno wygłuszane jeszcze na etapie budowy mają znacznie grubsze mury, co niestety bardzo często przekłada się na zmniejszony ich metraż. Ta izolacja nierzadko też sprawia, że w wakacje jest w mieszkaniu niesłychanie gorąco. Dlatego nie zawsze warto poświęcać dodatkowy czas i pieniądze, aby koniecznie kupować takie mieszkanie zwłaszcza, że obecnie mamy do dyspozycji łatwiejsze i tańsze rozwiązania, które dodatkowo nie pomniejszą naszych przestrzeni. Na przykład specjalne panele dekoracyjne z drewna lub korka, zwłaszcza te przestrzenne świetnie sprawdzą się jako izolacja akustyczna ścian wewnętrznych podobnie zresztą, jak w przypadku tapet, których chropowata powierzchnia również nieco tłumi dźwięki. Zaletą paneli akustycznych dekoracyjnych jest nie tylko świetne pochłanianie dźwięku i nowoczesny wygląd, ale również to, że dobrze izolują od zimna. Świetnie zatem sprawdzą się na przykład na ścianie nie graniczącej z żadnym mieszkaniem jeśli mamy do niej dosunięte łóżko. 

Tego typu panele nie zajmują wiele miejsca, więc nie będziemy musieli martwić się potencjalnie mniejszym metrażem, a w przypadku ich wersji 3d jest wręcz na odwrót ponieważ nadają one pomieszczeniom właśnie wrażenia większej przestrzenności. Oprócz tapet i paneli możemy także wygłuszyć nasz sufit stosując sufity podwieszane lub podłogę przy pomocy specjalnej pianki pod panele lub grubych dywanów.

Więcej na stronie cichydom.eu