Sosna w produkcji drzwi wewnętrznych – czy to dobry pomysł?

Drzwi są nieodłączny elementem w naszych domach. Dzięki nim możemy odgrodzić się od innych domowników i zyskać nieco prywatności. Jednak, aby mieć chwilę dla siebie niezwykle ważny jest wybór drzwi, które nam ten komfort zapewnią. Musimy więc wybrać takie, które posiadają doskonałe właściwości akustyczne. Jaki materiał jest nam w stanie to zapewnić? Oczywiście drewno.

Zalety wewnętrznych drzwi sosnowych

drzwi wewnętrzne sosnowe drewnianeJeżeli zdecydowaliśmy się na zakup drewnianych drzwi do wnętrza naszego domu kolejnym dylematem może być wybór pomiędzy gatunkiem. Dziś na tapet weźmiemy drzwi wewnętrzne sosnowe drewniane, które w ostatnich latach cieszą się sporą popularnością. Skąd ona wynika? Sosna jest materiałem wybieranym nie tylko do produkcji drzwi, ale również mebli czy nawet posadzki. Wszystko ze względu na jej właściwości, które zapewniają łatwą obróbkę mechaniczną, a zarazem wysoką odporność na uszkodzenia. Drewno sosnowe posiada jasną barwę co doskonale wpisuje się w charakterystykę współczesnych wnętrz. Doskonale je rozjaśnia przez co wydają się jeszcze bardziej przestrzenne. Drzwi sosnowe sprawdzą się idealnie w połączeniu z posadzką wykonaną z tego materiału. Te dwa elementy będą stanowiły spójną całość. W przypadku drzwi wewnętrznych drewno możemy pozostawić niemal w stanie surowym. Doda to niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniom. Jeśli jednak chcemy wykorzystać je na zewnątrz, zdecydowanie rozsądniej postawić na inny gatunek drewna. Sosna bowiem nie ma za swoich sojuszników wilgoci i zbyt wysokich temperatur.

Minimalistyczne, skandynawskie wnętrza pojawiają się niemal z każdej strony. Do niedawna prym wiodła w nim biała barwa, dziś jest ona skutecznie łączona z drewnem. Widoczna faktura i ciekawe słoje sprawiają, że pomieszczenia niemal tętnią życiem.