Solidne kostki brukowe

Na rynku jest wiele materiałów, z których można zrobić nawierzchnie w ogrodzie jest bardzo dużo, zaczynając od mniej trwałych, jak żwir czy kora, poprzez elementy z drewna, kończąc na niezniszczalnych, jak granit czy bazalt. Oczywiście,  praktycznym materiałem jest też oczywiście popularna, betonowa kostka brukowa.

Co warto wiedzieć o kostce brukowej?

wytrzymała kostka brukowa drogbrukWarto wiedzieć, że kostki brukowe są wytwarzane w technologii wibrowania i prasowania masy betonowej, w dwóch klasach, odpowiadających wytrzymałości na ściskanie. Ważną kwestią jest to, gdzie ma być założona kostka brukowa. W otoczeniu domu jednorodzinnego wystarczą te delikatniejsze. W miejscach, gdzie jest szczególnie istotne sprawne odprowadzanie wody z nawierzchni można ułożyć szczególny rodzaj kostek – z betonu porowatego. Pory powstają w wyniku dodania do betonu kruszywa o dużym uziarnieniu. Takie kostki działają więc jak filtr. Istnieją też specjalne kostki przeznaczone do bardzo niskich temperatur i mrozu. Takie wymagania spełnia wytrzymała kostka brukowa drogbruk, jej specjalna, szorstka powierzchnia sprawia, że nawet pokryta lodem nie staje się śliska.  W ofercie firmy Drogbruk, znajdziemy kostkę brukową, jak i elementy uzupełniające, a także dekoracyjne. Z pewnością jest to lider na rynku, jeśli chodzi o sprzedaż kostek brukowych, gdyż firma zyskała już duże grono zadowolonych z jej usług klientów, dzięki swojej szerokiej ofercie wytrzymałych produktów. Musimy pamiętać, że kostka brukowa musi być solidna.

W ofercie sprzedaży firmy Drogbruk jest kilka kształtów kostek brukowych, przy czym u niektórych producentów mają one różne nazwy. Z niektórych, operując różnymi kolorami elementów, możemy układać wzory, które wyglądają jak wielowymiarowe. Z kolei z innych, możemy ułożyć  rozety.