Skórzana kurtka motocyklowa

Skórzane kurtki motocyklowe, od dziesięcioleci będące symbolem harleyowców oraz miłośników ciężkiej muzyki, są niezmiennie modne i popularne. Nie tylko mają one niepowtarzalny, rozpoznawalny od razu krój, ale również należą do bardzo wygodnych, mimo iż zazwyczaj szyte są z grubej i dość sztywnej skóry.

Najlepsze motocyklowe ramoneski

kurtka skórzana ramoneska męskaPierwsze ramoneski były inspirowane kurtkami lotniczymi, w jakie ekwipowano załogi bombowców z czasów drugiej wojny światowej. Od tego czasu tylko nieznacznie zmieniły krój, i pozostają niemal identyczne, z tylko drobnymi zmianami. Oryginalna kurtka skórzana ramoneska męska jest szyta z grubej skóry, barwionej zawsze na czarno, na początku zdecydowanie sztywnej i ciężkiej. Ma bardzo charakterystyczne zapięcie, położone nieco na boku torsu, które może być złożone w połowie, lub też rozłożone by sięgać szyi, oraz bardzo głęboki kołnierz, będący jedną z najbardziej rzucających się w oczy cech wyglądu kurtki. Ramoneski które nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane mają również wszyte pasy skórzane, oraz pagony, które pierwotnie służyły do zakładania epoletów z rangą, a obecnie są elementem dekoracyjnym. Owe kurtki pasują do zaskakująco wielu różnych stylów ubioru, choć kojarzone są najbardziej z motocyklistami, a zwłaszcza drużynami jeżdżącymi na ciężkich maszynach drogowych, oraz z subkulturą miłośników ciężkiej muzyki, w której skórzana kurtka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów stroju.

Porządna skórzana ramoneska doskonale osłania przed wiatrem, i może być noszona cały rok jeśli posiada podszewkę. Nie zużywa się tak szybko jak odzież z syntetycznych tkanin, więc nierzadko zdarza się iż kurtki tego rodzaju noszone są przez przeszło dziesięć lat nim zużyją się na tyle by wymagać wymiany.