Scrum Masterzy w firmach

Scrum Masterzy, czyli osoby odpowiedzialne za zarządzanie projektami z wykorzystaniem najnowszych technologii bardzo nam się przyda w firmie. Wiem dobrze, że nasz zespół projektowy działa bardzo sprawnie, ale faktycznie jeśli chodzi o nowe możliwości rozwoju, to potrzebowaliśmy dodatkowego bodźca w postaci właśnie doświadczonego Scrum Mastera.

Metodologia Scrum w firmie

Scrum MasterCzyli osoby, która będzie ogarniała wszystkie kwestie związane z usługami programistycznymi dla naszych klientów. Zanim jednak zdecydowałem się na zatrudnienie takiej osoby postanowiłem porozmawiać z osobą odpowiedzialną za działania kadrowe, aby podpowiedzieć jej na jakich kompetencjach powinna się skupiać przy wybieraniu takiej osoby do współpracy. Scrum Master według mnie powinien znać się na swoim zawodzie i na jego specyfikacji. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, czym zajmuje się Scrum Master na co dzień. Na pewno warto do tego tematu podejść w odpowiedni sposób i sprawdzić, czy faktycznie osoba, którą wybieracie do współpracy zna się na rzeczy i wie, jak sprawnie zarządzać pracownikami, jak i czasem pracy. Mając na uwadze doświadczonych Scrum Masterów na rynku na pewno trzeba liczyć się z nieco wyższym wynagrodzeniem. Wszystko dlatego, że tacy pracownicy najczęściej pracują na bardzo zaawansowanym oprogramowaniu, które na pewno trzeba dobrze znać. Jeśli chcecie, w kolejnych wpisach mogę wam dokładnie opowiedzieć o specyfikacji pracy jako Scrum Master i o narzędziach, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane.

Teraz, jak już miałem idealnego kandydata do pracy wiedziałem, jak ważne jest odpowiednie zatrudnienie osoby z doświadczeniem. Cały nasz zespół mógł od razu o wiele sprawniej pracować i na tym chyba powinno zależeć każdemu w tym biznesie.