Rozwój truskawek na plantacji

Gdy jesteśmy zainteresowani prowadzeniem uprawy truskawek musimy wiedzieć, iż jest to zadanie proste, jednak dalej wymagające od nas pewnych standardów. Dzięki ich zachowaniu będziemy mogli cieszyć się dużymi oraz soczystymi owocami w każdym sezonie zbiorczym. Warto zastanowić się nad tym typem uprawy truskawek.

Prowadzenie własnej uprawy truskawek

pyszne truskawki - uprawaJeżeli jesteśmy zainteresowani prowadzeniem plantacji truskawek to powinniśmy zdawać sobie sprawę z potrzeb tych krzaczków. Dzięki ich wypełnieniu będziemy mogli cieszyć się doskonałej jakości plonem. Co zrobić aby to była dobra uprawa? Przede wszystkim, aby mieć pyszne truskawki – uprawa musi opierać się na kilku kluczowych zasadach. Nigdy nie sadzimy truskawek na tej samej powierzchni więcej niż cztery sezony z rzędu, gdyż to powoduje ich słabsze rośnięcie. Gleba, na której się znajdą ma cechować się dobrą gospodarką wodnopowietrzną, a przy tym mieć wysoki poziom próchnicy. Z kolei wybrane przez nas sadzonki musza być bezwzględnie zdrowe. Jedna zarażona sadzona zniweczy nam całą plantację. Na parę tygodniu przed sadzeniem glebę orzemy, by dać później nawóz naturalny. Takie podłoże będzie najlepsze. W trakcie wzrostu ważne jest pilnowanie nawodnienia z uwagi na płytko osadzone korzenie. Mają przez to mniej możliwości na pochłanianie substancji odżywczych i wody. Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym, elementem jest dbanie o profilaktykę przeciw chorobom i szkodnikom.

Pragnąc założyć własna uprawę truskawek musimy pamiętać, iż są to owoce delikatne. Nie mają one w prawdzie szczególnych wymagań pielęgnacyjnych, jednak regularne podlewanie oraz nawożenie będą niezbędnym elementem. Bez nich możemy nie spodziewać się zbyt dużych i smacznych owoców. Gdy stosujemy te kroki będą soczyste i smaczne.