Regały na pieczywo do sklepów

Jakiś już czas temu, musiałam sobie poszukać całkiem nowej pracy, działo się to dobre kilka lat temu, szacuję, że było to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, coś nie jestem w stanie dokładnie tego określić zanim nie spojrzę w papiery firmowe. Ostatecznie trzeba tu wspomnieć, że zostałam wiodącym producentem regałów na pieczywo.

Jak wyprodukować regały na pieczywo dla sklepów?

regał na pieczywo do sklepuJak się okazuje w czasie, kiedy rozpoczynałam swoją działalność w życie weszły specjalne rozporządzenia ministra zdrowia odnośnie przechowywania różnej żywności. Dotyczyły one także pieczywa. Należało zaopatrzyć się w specjalny regał na pieczywo do sklepu, ponieważ nie mogło być ono już przechowywane na zwykłych sklepowych półkach. Skąd takie rozporządzenie? Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że pieczywo bardzo często bywa narażone w niesparzające warunki atmosferyczne, na przykład chodzi tutaj o nadmierną wilgoć, która sprzyja pleśnieniu pokarmu, dodatkowo  bardzo często dochodzi też do dotykania chleba i przenoszenia na niego różnych zarazków, co może sprzyjać powstawaniu nowych epidemii. Dowiedziałam się o tym fakcie całkiem przypadkowo, ale z racji na fakt, że akurat szukałam całkiem nowej pracy i nie mogłam jej znaleźć, pomyślałam o tym, że mogłabym otworzyć własną firmę, która mogłaby zajmować się produkcją nowych regałów na pieczywo do różnych sklepów i do piekarni. Pomysł wydawał się bardzo trafiony, ponieważ dużo osób musiało wymienić swoje półki sklepowe na nowe regały na pieczywo, tak że zapotrzebowanie było duże.

Jak się okazało mój nowy pomysł na biznes był bardzo trafiony. Co warto tutaj dodać, to fakt, że akurat bardzo dobrze znałam się na obróbce drewna, dlatego też wytarzanie nowych drewnianych regałów na chleb i bułki nie stanowiło dla mnie problemu.