Przytulne domki skandynawskie

Coraz więcej osób docenia ciszę  i spokój, zwłaszcza na urlopie. Wielu ludzi woli jechać na działkę niż do zatłoczonego kurortu, dlatego też w ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość budowanych domków letniskowych o powierzchni do trzydziestu pięciu metrów.

Jak wyglądają domy letniskowe?

skandynawskie domki mobilne całoroczne od producentaZgodnie z przepisami o budownictwie, postawienie domu wymaga uzyskania stosownych zezwoleń. Jednak nie każdy dom podlega pod ten obowiązek. Na pewno domki letniskowe nie kwalifikują się do tego, ponieważ ich powierzchnia nie przekracza trzydziestu pięciu metrów w podstawie. Taki obiekt można postawić bez pozwolenia na działce rekreacyjnej. Jeżeli ktoś już posiada taką działkę, to może niezwłocznie przystąpić do budowy. Bardzo popularne są skandynawskie domki mobilne całoroczne od producenta mogą mieć kilka projektów, które zawsze podlegają pewnym zmianom. Są to domy spełniające ściśle określone wymogi, czyli poza całkowitą powierzchnią są parterowe, ewentualnie z zagospodarowanym poddaszem. Skandynawskie modele są w całości wykonane z drewna i dominują w kolory takie jak błękit, biel, szarość czy naturalny odcień drzewa. W zależności od wyboru modelu, domek może być letni, czyli bez ocieplenia lub całoroczny z wykonaną izolacją i ociepleniem. W takim domku można z powodzeniem spędzać wakacje, święta czy ferie zimowe, ponieważ są bardzo ciepłe. Przeważnie mają wykonaną instalacje kominkową, która rozprowadza ciepło po całym budynku. Producent jest w stanie wykonać modele z balkonem, tarasem czy nawet antresolą.

Spędzanie czasu w takim domku letniskowym jest wielką przyjemnością, ponieważ można się w nim poczuć jak u siebie w domu. Nie brakuje w nim niczego, a tego można go szybko wybudować i nie trzeba się starać o żadne pozwolenie na budowę.