Przeznaczenie kopert transparentnych

Każdego dnia wysyłanych są dziesiątki tysięcy przesyłek o różnych gabarytach. Mogą w nich być dokumenty, listy, przedmioty codziennego użytku, sprzęt elektroniczny czy nawet meble i przeważnie są w taki sposób zabezpieczone, że nie widać zawartości.

Co przesłać w kopercie transparentnej?

koperta transparentna bezpiecznaMogłoby się wydawać, że koperta nie powinna być przeźroczysta, bo przecież nikt nie chce, aby jej zawartość była dostępna dla przypadkowych ludzi. Jednak prawda jest nieco inna, gdyż to właśnie przeźroczyste koperty są uznawane za najbezpieczniejsze, gdyż zawierają dodatkowe zabezpieczenia, które chronią je przed otwarciem czy kradzieżą. Koperta transparentna bezpieczna jest przeznaczona do przesyłania cennych przedmiotów o stosunkowo niewielkiej wadze i rozmiarze. Jest w całości wykonana z folii LDPE, która charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na rozdarcia. Ponadto koperta transparentna ma specjalne zamknięcie na pasek samoprzylepny, który uniemożliwia dostanie się do zawartości bez jej uszkodzenia. Kolejnym zabezpieczeniem koperty jest numeracja oraz specjalne kupony kontrolne, które znajdują się za frontowej stronie. W wyznaczonych miejscach należy podać dane nadawcy i adresata oraz niezbędne informacje na temat zawartości przesyłki. Tego typu koperty są przeważnie ubezpieczone na dość wysokie kwoty, adekwatne co do zawartości. Oczywiście wysyłając w nich na przykład złote kolczyki, nie można ich ot tak wrzucić do środka, bo muszą być zabezpieczone chociażby tekturowym pudełkiem.

Przeźroczyste koperty kupimy na pewno na poczcie lub przez internet za nieduże pieniądze. Najmniejsze koperty dostaniemy już za kilka złotych, ale ich nadanie może być droższe. Czas dostarczenia takiej przesyłki jest standardowy, chyba że nadawca wykupi inną opcję.