Przewodnik po frezowaniu CNC

Podstawową funkcją frezarek CNC jest przekształcenie obiektu w zakrzywioną, prostą lub płaską powierzchnię. Frezarki CNC są zaprojektowane ze specjalistycznym oprogramowaniem. Jest ono również nazywane oprogramowaniem CAM. Korzystanie z frezarki CNC ma wiele zalet. Nam, którzy jej używają, mogą przyciąć materiał do dowolnego pożądanego kształtu.

Frezarki CNC są używane do frezowania stali

frezowanie cnc staliJeśli chodzi o frezowanie cnc stali niektóre firmy wolą używać automatycznej frezarki CNC, ale jeśli zastanawiamy się nad jej zakupem, powinniśmy wziąć pod uwagę koszt i ilość materiałów, które musimy wyciąć przed podjęciem decyzji. Frezarki CNC zwykle nie wymagają innych maszyn, takich jak tokarka, prasa wiertarska lub router tokarki, aby ciąć materiały potrzebne producentom. Jednak zastosowania tych innych maszyn są czasami wymagane, jeśli maszyna do cięcia będzie używana na dużą skalę. Może to być kosztowne, ponieważ potrzebne koszty mogą wynieść nawet kilkaset złotych za sztukę. Możemy również skończyć z dużym rachunkiem po zakupie frezarki CNC, ze względu na koszty robocizny i materiałów. Chociaż frezarki CNC są mocne, nie są łatwe do kontrolowania, ponieważ są w pełni zautomatyzowane. Oznacza to, że jeśli przypadkowo uruchomimy frez poza koniec narzędzia, będziemy musieli być gotowi do natychmiastowego zatrzymania frezu. Może to być frustrujące, gdy tniemy małe kawałki materiału dla producentów, ponieważ potrzebują maszyny, która łatwo się zatrzyma. Frezarki CNC są zwykle sprzedawane wyłącznie w pakietach, które zawierają komputer, oprogramowanie, sprzęt bezpieczeństwa i dobrej jakości narzędzie tnące. To narzędzie musi być wystarczająco trwałe i wydajne, aby przejść przez wszystkie cięcia, które należy wykonać.

Narzędzie musi być również skuteczne, ponieważ jest używane na przedmiotach, które są delikatne i mogą zostać uszkodzone przez wszystko, w tym przez wilgoć, więc musi być w stanie wytrzymać duże zużycie, zanim zacznie działać.