Problemy z kolką u dziecka

Każdy rodzic wie, iż kolka u dziecka to przypadłość, która może wystąpić nawet wtedy, gdy zadbamy o najlepszą butelkę antykolkową, dobre ułożenie dziecka przy karmieniu czy też spokojną atmosferę. Dlatego warto znać domowego metody zapobiegania kolce, a także wspomagania dziecka, gdy kolka już wystąpi. Nie korzystajmy od razu ze środków farmakologicznych, ponieważ nie zawsze musi być to konieczne. Tego typu produkty powinny być przez nas stosowane dopiero, gdy nie możemy pomóc naszemu maluchowi w tych bolesnych chwilach.

Sposoby na bolesne kolki u noworodka

co na bolesną kolkę dla niemowlakaGdy zauważamy pierwsze symptomy kolki takie jak nagły głośny i ostry płacz, podkurczanie nóżek czy też twardy brzuch dziecka to wiemy, iż musimy reagować od razu. W końcu kolka to bardzo bolesna przypadłość dla dziecka, a gdy mu w tym problemie nie pomożemy ból tak szybko nie ustąpi. Jeśli zastanawiamy się co na bolesną kolkę dla niemowlaka to odpowiedź nie jest trudna, gdyż warto zawsze zaczynać od naturalnych metod oraz zapobiegania wywoływaniu kolek. Dopiero gdy wszystkie metody zawiodą użyjmy specjalnego preparatu farmakologicznego, który zawsze powinniśmy mieć w domu. Sprawdzajmy również regularnie czy ma on aktualną datę do użytkowania. Jak jednak zadbać w domowy sposób o usuniecie bolesnej kolki? Przede wszystkim uspokójmy się. Gdy my jesteśmy zdenerwowani maluch czuje to od nas. Zabierzmy dziecko do osobnego pokoju, przytulmy je albo połóżmy na pleckach na łóżku. Możemy w przypadku drugiej sytuacji masować brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez kilka minut. Warto też położyć ciepły okład na jego brzuch bądź zabrać dziecko do kąpieli. Ciepło rozkurcza, dlatego jest tak polecanym rozwiązaniem. Możemy też spróbować masażu pleców albo podkurczać nogi dziecka do brzucha. Niektórzy polecają bardzo napar z kopru włoskiego, który ma właściwości wspomagające organizm w tej przypadłości, a dodatkowo rozgrzewa on od środka. Pamiętajmy jednak, iż najważniejsze jest przebywanie z dzieckiem, aż do usunięcia powodu bólu.

Dla malucha bardzo bolesnym doświadczeniem są kolki, które nie są również przyjemne dla rodziców. Dziecko wtedy głośno płacze, wierzga się, a także pręży ciało. Dlatego warto reagować szybko, a najlepiej w sposób naturalny. Wyciszmy się razem z dzieckiem, a następnie spróbujmy kilka sposób na usunięcie problematycznego bólu. Kiedy metody te zawiodą możemy użyć produktu farmakologicznego. Warto też w późniejszym czasie zwrócić uwagę na to z czego dziecko je oraz w jaki sposób się to odbywa.