Praktyczne okna drewniane

Okna drewniane, chociaż są trudniejsze w konserwacji od okien PCV cały czas wzbudzają zachwyt. Dodają do wnętrza niepowtarzalnego, industrialnego stylu. W ostatnim czasie okna drewniane są hitem mody i można je spotkać w wielu domach i mieszkaniach. Czym się kierować podczas ich wyboru?

Czym się kierować kupując okna drewniane?

nowoczesne okna drewniane gdańskJeżeli chodzi o profile w oknach , w tych wykonanych z  PVC mogą to być standardowe profile trzykomorowe, ale także zaawansowane profile na przykład sześciokomorowe, nowoczesne okna drewniane gdańsk to miejsce, w którym znajdziemy okna spełniające nasze oczekiwania. Okna drewniane najlepiej jeśli mają konstrukcję jednoramową klejoną warstwowo, ponieważ likwiduje ona najczęstszą wadę okien z drewna, którą jest paczenie. Warto zwrócić szczególną uwagę również na uszczelki,  na ich liczbę i rozmieszczenie. Okna mogą posiadać uszczelki, które  montowane są w części wewnętrznej i zewnętrznej, a także dodatkową montowaną w środku, co powoduje powstanie tzw. suchej komory, w której pracują okucia, co przedłuża ich żywotność. Jeżeli okno ma  mikrowentylację – , można je rozszczelnić, czyli zapewnić przepływ powietrza bez jego otwierania, dlatego jest to tak ważne.  Ze względu na prawidłową wentylację domu większość producentów okien wyposaża je w okucia z możliwością rozszczelnienia. Solidny producent ma zazwyczaj wewnętrzny system kontroli jakości, produkuje okna w sposób seryjny, posiada sieć autoryzowanych dystrybutorów montujących okna według wszelkich zaleceń producenta. Tymi czynnikami należy się kierować podczas wyboru okien drewnianych.

Bardzo ważna jest gwarancja – warto sprawdzić na jaki okres oraz na co producent jej udziela – całość wyrobu, profile, okucia czy na montaż, ponieważ to ona gwarantuje nam, że okna będą wytrzymałe i będziemy mogli cieszyć się długo ich pięknym wyglądem i solidnym wykonaniem.