Praktyczna szklana zabudowa tarasu

Dla wielu ludzi obowiązkowym elementom domu czy mieszkania, jest balkon lub taras. Im większy, tym lepszy. Jednakże korzystanie z nich jest możliwe tylko latem, kiedy jest ciepło. Żeby móc przez cały rok w nim przebywać, konieczna jest zabudowa.

Jak wygląda zabudowany taras?

szklana zabudowa tarasówBalkon czy taras może być częścią domu lub mieszkania, dlatego też oferta zimowych ogrodów jest kierowana do wszystkich właścicieli nieruchomości. Pierwsze zimowe ogrody pojawiły się wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskały popularność. Posiadają one niewątpliwą wartość estetyczną, gdyż znacząco zwiększają atrakcyjność domu. Wbrew pozorom są też ekonomiczne w utrzymaniu, szczególnie latem, kiedy słońce je ogrzewa. W dziewięćdziesięciu pięciu procentach stanowi je szkło, ponieważ ściany i sufit stanowią szyby. Co prawdą nie są one takie jak w oknach, ale są znacznie grubsze, aby zapewnić lepszą izolację. Szklana zabudowa tarasów jest dziś coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, ponieważ wpływa ona na obniżenie bilansu energetycznego domu. Jest ona nazywana ogrodem zimowym, ponieważ można z niej korzystać przez cały rok, gdyż stanowi zamkniętą przestrzeń, która najczęściej stanowi część budynku. Ludzie budują je z różnych względów, ale głównie chodzi o aspekt wizerunkowy, doświetlenie wnętrza, a także zmniejszenie rachunków za energię. Szklana zabudowa może mieć dowolny wymiar, ponieważ wykonywana jest pod taras czy balkon klienta. Konstrukcja ogrodu zimowego może być wykonana ze stali, aluminium lub drewna.

Czas wykonania takiej konstrukcji przeważnie zabiera kilka – kilkanaście dni, w zależności od wymiarów i specyfiki zlecenia. Co do ceny, to może ona być zróżnicowana w zależności od modelu ogrodu i też parametrów technicznych zadaszenia.