Polecany susz do waporyzacji

O ile przyjmowanie suszu konopnego to bardzo dobre posunięcie, o tyle jego palenie już tak nazwane być nie może. Jest tak, ponieważ w procesie spalania powstają groźne dla zdrowia związki kancerogenne oraz substancje smoliste.

Legalna marihuana do waporyzacji

susz do waporyzacjiWymienione, toksyczne i potencjalnie śmiercionośne związki dostają się do naszego organizmu wraz z dymem i to właśnie on stanowi tu poważny problem. Ponadto, jest gorący więc podrażnia drogi oddechowe i może powodować mikro oparzenia, co może doprowadzić do rozwinięcia się wielu chorób i dolegliwości. Wspomnieć też należy o wydajności tego procesu, a ta, jest bardzo niska, albowiem, jak dowodzą specjaliści, od trzydziestu do sześćdziesięciu procent substancji czynnych, ulatuje bezpowrotnie z dymem. Jest tak, ponieważ temperatura spalania jest dla suszu zbyt wysoka i zanim zdążą się zeń uwolnić składniki aktywne, ulega on spopieleniu. Biorąc pod uwagę, jak niezdrowe, mało wydajne i nieopłacalne jest palenie, warto rozważyć zakup waporyzatora. Otóż te urządzenia służą do odparowywania, nie spalania, marihuany CBD, w związku z czym nie mamy do czynienia z ekstremalnie szkodliwym dymem, lecz chłodną parą wodną. Nie mamy również problemów ze stratami w materiale roślinnym, albowiem straty mogą sięgać, co najwyżej, dwóch – trzech procent. Ważne, by susz do waporyzacji był dokładnie zmielony i miał odpowiednią, niezbyt wysoką wilgotność. W przeciwnym wypadku, jego odparowywanie byłpby możliwe tylko z wykorzystaniem bardzo silnego, i drogiego, vaporizera.

Waporyzacja jest procesem pozwalającym na pozyskanie 97 – 98 procent ogółu składników zawartych w suszu konopnym. W porównaniu z paleniem jest to metoda zdrowsza, bardziej wydajna i opłacalna, dlatego też zakup vaporizera to bardziej inwestycja, aniżeli koszt.