Po co ozonować samochód?

W samochodzie warto co jakiś czas wykonywać zabieg ozonowania, ponieważ można dzięki niemu pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, wirusów czy alergenów. Warto po takim zabiegu wykonać jeszcze zabieg dezodoryzacji, który sprawi, że we wnętrzu czuć świeżość, co bardzo poprawia komfort przebywaniu we wnętrzu.

Na czym polega zabieg ozonowania?

ozonowanie WrocławDzięki zabiegowi ozonowania można pozbyć się z samochodu bakterii, grzybów oraz alergenów. Jeśli chodzi o ozonowanie Wrocław to miasto, w którym jest wiele firm świadczących tego typu usługi. Podczas ozonowania można skutecznie pozbyć się wirusów z pomieszczenia. Bardzo często zabieg ten jest oferowany jako uzupełnienie zabiegów dotyczących klimatyzacji w samochodzie. Przed ozonowaniem należy dokładnie posprzątać wnętrze pojazdu, aby usunąć ewentualne źródła nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów. Do zabiegu ozonowania nie używa się środków chemicznych, zatem jest to bardzo bezpieczna metoda dezynfekcji. Ozonowanie pomaga pozbyć się również nieprzyjemnych zapachów np. z dymu tytoniowego. Ozonowanie polecane jest szczególnie w pojazdach, w których przebywa dużo osób. Po zabiegu należy odczekać ok. 2 godzin zanim będzie korzystać się w pojazdu. Polecane jest założenie nowego filtra kabinowego po wykonaniu takiego zabiegu. Ozonowanie to całkowicie bezpieczny zabieg, ponieważ nie używa się do niego środków chemicznych, a gazu, który ma właściwości silnie utleniające. Optymalna częstotliwość zabiegu to 2 razy w roku.

Zabieg ozonowania należy poprzedzić dokładnym sprzątaniem wnętrza samochodu. Należy dokładnie usunąć warstwę dymu tytoniowego z kokpitu oraz innych elementów wewnątrz. Zabieg ten jest bardzo skuteczny i polecany, ponieważ cząsteczki docierają nawet do trudno dostępnych zakamarków.