Plusy plastikowych okien, o których trzeba wiedzieć

W walce o dominację okna plastikowe pozostają uznanymi liderami na rynku, w przeciwieństwie do swoich drewnianych i aluminiowych odpowiedników. takich powodów jest wiele do wymienienia. Porozmawiajmy o najważniejszych z nich.

Dlaczego okna plastikowe są lepsze niż drewniane?

ceny okien pcv bydgoszczWymiana okien to jeden z pierwszych etapów gruntownego remontu. A najczęściej wybór konsumentów przypada na konstrukcje PCV. Zwykłe okna drewniane też są dobre na swój sposób. Ale lista zalet nowoczesnych okien plastikowych jest znacznie szersza. Aby wymiana starych okien na nowe lub po prostu zakup nowych okien przyniosła tylko pozytywne emocje, ważne jest, aby wybrać niezawodną firmę produkcyjną, zapewnić wysokiej jakości montaż gotowych produktów i przestrzegać wszystkich zasad ich działania. Co jest dobrego w plastikowych oknach? Przede wszystkim ceny okien PCV Bydgoszcz oferuje nie tylko tanie rozwiązania, ale i dobre jakościowo. Okna z profili PCV mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Plastik słabo przewodzi ciepło, a konstrukcje z niego wykonane mają dużą stabilność wymiarową i zapewniają odpowiednią szczelność. Oczywiście bardzo ważną rolę odgrywa nie tylko profil, ale także półprzezroczyste wypełnienie – szyba zespolona. Przydatne dodatki w postaci niskoemisyjnego szkła z atomami srebra oraz gazem obojętnym wewnątrz szyby dodatkowo zmniejszają straty ciepła. Doświadczenie w stosowaniu okien PCV pokazuje, że zastąpienie nimi starych konstrukcji może obniżyć koszty ogrzewania o około jedną trzecią.

Okna plastikowe przewyższają zwykłe drewniane pod względem izolacji akustycznej. Konstrukcje PCV zmniejszają poziom hałasu zewnętrznego do czterdzieści decybeli. A ci, których okna wychodzą na ruchliwą ulicę lub autostradę, mogą kupić plastikowe okna o dodatkowych właściwościach izolujących hałas.