Osobówki na wynajem

 

Zakup samochodu jest dość kosztownym przedsięwzięciem, na które nie każdego stać. Choć jego posiadanie jest bardzo wygodne i praktyczne, to jednak trzeba się liczyć z konkretnymi wydatkami w ciągu roku, bez których nie można si obejść.

Kiedy można wynająć pojazd?

samochód osobowy najem katowiceWypożyczalnie samochodowe działają w całym kraju z dużym powodzeniem. Obsługują klientów indywidualnych i biznesowych, ponieważ mają szeroką ofertę i bogatą flotę samochodową. Jeżeli jest nam potrzebny samochód osobowy najem Katowice są miastem, w którym z pewnością znajdziemy idealny pojazd. Każdy z nas może wynająć auto, którym pojedzie z rodziną na wakacje, odwiedzi daleką rodzinę czy będzie mógł się przemieszczać, kiedy jego pojazd ulegnie awarii. Wielu kierowców samochód z wypożyczalni traktuje jako zastępczy środek więc wynajmuje go na kilka lub kilkanaście dni. W takiej sytuacji sprawdza się najem krótkoterminowy, który obejmuje czas od jednego do trzydziestu dni. Z takiej oferty korzystają także turyści przylatujący do Polski i pragnący mieć do dyspozycji samochód. Wypożyczalnie poza tym, że znajdują się w centrum i na obrzeżach miast, to można je także spotkać przy lotniskach. Do klientów biznesowych przeważnie jest kierowany średnioterminowy i długoterminowy wynajem, który może trwać od dwóch miesięcy do nawet dwóch lat. Do dyspozycji kierowców są samochody niemalże wszystkich marek, od małych i kompaktowych po duże i przestronne modele. Wszystkie mają aktualne przeglądy techniczne i opłacone ubezpieczenia.

Każdy, kto posiada prawo jazdy może wynająć dowolny samochód. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeżeli nie mamy własnego pojazdu, a potrzebujemy go na kilka lub kilkanaście dni. Płaci się za każdą dobę ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i stałą opłatę za wynajem.