Odporne banery reklamowe

Powszechnie wiadomo, że prowadzenie działalności gospodarczej wymaga wzmożonej aktywności promocyjnej świadczonych usług. Bez tego utrzymanie się na bardzo konkurencyjnym rynku wydaje się niemożliwe. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele instrumentów do reklamowania swojej aktywności gospodarczej dzięki producentom banerów i innych nośników. Jednymi z najpopularniejszych jest kaseton oferowany w różnych formach i kształtach.

Trwałe i efektowne formy reklamy zewnętrznej

estetyczne tanie kasetony reklamoweJedną z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców form reklamowania usług są estetyczne tanie kasetony reklamowe oferowane przez producentów w wielu wariantach. Jest to nośnik przykuwający uwagę przechodniów, skutecznie informujący o działalności w określonym miejscu danego podmiotu gospodarczego. Jednak by właściwie i trwale spełniał swoją funkcję musi odznaczać się dobrym projektem i estetyką wykonania. Możliwości współcześnie działających na rynku firm reklamowych są ogromne ponieważ mają do dyspozycji wspaniały sprzęt i materiały. Kaseton reklamowy można wykonać na wiele sposobów a podstawowymi materiałami do jego budowy są profile aluminiowe do wykonania ramy baneru oraz plexi, poliwęglan kanalikowy oraz dibond, z których powstają lica kasetonów reklamowych opatrzone odpowiednią grafiką. Znaki graficzne na licach kasetonów są nanoszone metodą druku cyfrowego, sitodruku, poprzez wyklejanie folią lub malowane. Kasetony tego typu to najtańsza wersja lecz odznaczająca się wysoką odpornością na działanie agresywnych czynników środowiska. Klienci mają do dyspozycji dwie podstawowe wersje kasetonów w postaci nośników jednostronnych i dwustronnych. Banery jednostronne przylegają całą, jedną płaszczyzną do elewacji, natomiast dwustronne posiadają dwa lica i są montowane prostopadle do muru na wspornikach. Mogą być również z powodzeniem umieszczane między słupami. Skuteczność kasetonów dwustronnych jest znacznie większa ze względu na ich lepszą widoczność z dwóch kierunków. Bardzo ważnym elementem budowy kasetonów reklamowych jest oświetlenie umożliwiające skuteczne informowanie nawet po zapadnięciu zmroku.

Najczęściej używanym systemem oświetlenia kasetonów są energooszczędne, przyjazne środowisku diody ledowe. Zapewniają one równomierne oświetlenie lica od wewnątrz dając przy tym gwarancję długoletniego użytkowania. Producenci kasetonów reklamowych mając do dyspozycji znakomite materiały mogą nadawać i rozmaite kształty. Obecnie bardzo często sięga się po materiał kompozytowy znany na rynku pod nazwą dibond.