Odbojnice w magazynach

Duże powierzchnie magazynowe, w których pracownicy poruszają się na przykład wózkami widłowymi, muszą posiadać odpowiednie rodzaje zabezpieczeń. Często koszty związane z naprawą uszkodzeń są tak wysokie, że lepiej działać zawczasu.

Zakup najlepszych odbojnic

odbojnice nierdzewneSpecjalistyczne sklepy z odbojnicami są miejscem, gdzie znajdziemy niemalże wszystkie dostępne rodzaje tychże zabezpieczeń. Odbojnice są idealne do magazynów, hal produkcyjnych, szpitali, a także parkingów. Najbardziej wytrzymałe są odbojnice nierdzewne, które, mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Jednakże poza nimi możemy spotkać jeszcze odboje wykonane z drewna, tworzywa sztucznego, gumy czy blachy. Każdy rodzaj ma nieco inne przeznaczenie, ale łączy je wspólny cel, czyli ochrona przed uszkodzeniami konkretnej powierzchni. Jeżeli chodzi o ściany, to nie da się ich w całości zabezpieczyć, ale można to zrobić w newralgicznych miejscach, jaki są narożniki. Są one najbardziej wysunięte, zatem najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne wykonane przez ludzi lub maszyny przez nich kierowane. Stal nierdzewna doskonale się sprawdza w każdych warunkach jeżeli chodzi o zabezpieczenie ścian, rogów, urządzeń czy wydzielenie szlaku do przemieszczania się wózkami widłowymi. Poza stalowymi odbojami, możemy zastosować modele z tworzywa sztucznego, gumy, drewna czy z polietylenu. W sprzedaży dostępne są specjalne modele odbojnic dedykowanych dla stacji benzynowych, latarni, ramp czy bram wjazdowych. Na pewno ich zastosowanie będzie opłacalne.

Ceny odbojnic różnią się w zależności od ich wielkości, materiału z jakiego są wykonane czy też od producenta. Jednak przy ich wyborze należy się kierować jakością i wytrzymałością, bo dobre odbojnice są gwarancją  niskich kosztów napraw.