Odbiór gruzu z budowy

 

Podczas budowy domu nie da się uniknąć gruzu. Część cegieł czy pustaków kruszy się w transporcie i nie nadaje się do użycia. Czasem coś się też uszkodzi podczas prac budowlanych, albo też trzeba coś dociąć i zostają resztki materiałów. Czasem da się gruz wykorzystać do fundamentów, czy pod wylewkę betonową na podjazd. To sprawia, że całość jest tańsza, mniej betonu się zużywa.

Odbiór gruzu z Krakowa i okolic

tani odbiór gruzu - KrakówJednak mało kto wykorzystuje tę opcję, a gruzem więcej się nic nie zrobi. Trzeba się go pozbywać, a tym zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Dlatego też nasza firma budowlana oczywiście musiała takową znaleźć. Zależało nam na zakładzie, który oferuje tani odbiór gruzu – Kraków. Wiadomo, cena ma znaczenie. Im taniej uda się coś załatwić tym więcej pieniędzy zostaje na inwestycje. Zbyt niska cena byłaby podejrzana, nie ma co oczekiwać wywozu za przysłowiowe parę groszy, ale też nie można przepłacać. Druga kwestia to obszar odbioru. Budujemy w Krakowie oraz w pobliskich miejscowościach, ale często oddalonych od miasta nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Nie każda firma działa na tak dużym terenie, a zatrudnianie dwóch na obszar Krakowa i całej reszty mija się z celem, jest nieopłacalne. Generowałoby to tylko zbędną papierologię i trzeba byłoby być w stałym kontakcie z obiema firmami. To kompletnie bez sensu. Trzecia kwestia to fakt, co się dzieje dalej z gruzem. Poza wspomnianym wykorzystaniem w fundamentach można go jeszcze jakoś przerobić. Nie znamy się na tym dokładnie, ale jest to jakiś tam recykling, czyli działanie proekologiczne. Nie chcieliśmy by ten gruz zalegał gdzieś na krakowskim wysypisku i zatruwał środowisko. Jak można coś ponownie wykorzystać lub przetworzyć to trzeba z tej opcji korzystać. Ponadto firma odbierająca gruz musi przedstawić nam jasne warunki współpracy. Nie może być tak że nagle nam podniosą ceny z dnia na dzień, wypowiedzą umowę, albo też nie przyjadą po odbiór a my chcemy zejść z budowy. Zaufanie jest w tym biznesie kluczowe, zresztą nie tylko w budowlance. Każda firma budowlana na pewno ma tam swoje wytyczne co do odbioru gruzu.

Podsumowując, jest wiele firm odbierających gruz z budowy w Krakowie, ale nie każda będzie odpowiednia dla naszej firmy. Trzeba się poważnie zastanowić nad tym co jest najważniejsze, przeanalizować dostępne oferty oraz ceny. Lepiej poświęcić na to więcej czasu. Dobrze jest mieć pewność, że współpracuje się z najlepszymi. Jeśli coś jest kluczowe to dobra umowa, jak i poważne podejście do tematu.