Nowoczesny lakier Novol

Bodaj największym problemem, z jakim zmagaliśmy się podczas malowania samochodów lakierami była zmiana wyglądu farby po nałożeniu lakieru. Więcej niż jeden raz okazywało się iż intensywnie błyszcząca farba traciła większość połysku po nałożeniu lakieru który miał być całkowicie bezbarwny i przezroczysty.

Lakiery ochronne do samochodów

bezbarwny novolNieraz musieliśmy usuwać lakier z powierzchni karoserii, by zachować wygląd wymagany przez klienta, dlatego też od dłuższego czasu testowaliśmy najróżniejsze lakiery, z bardzo różnym efektem. Bodaj najlepszym lakierem z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia jest całkowicie bezbarwny Novol, przeznaczony do remontu samochodów. Lakier ten jest sprzedawany w klasycznej formie, czyli w puszce, i po nałożeniu na powierzchnię karoserii w żaden sposób nie wpływa na jej wygląd. Może co prawda minimalnie obniżać połysk w pokazowych lakierach, aczkolwiek nie jest to efekt zauważalny, i nie jest widoczny w lakierach o normalnym poziomie połysku. Nie oddziałuje natomiast na farby metaliczne, klasyczne czy matowe, toteż jest idealnym lakierem do zabezpieczania takowych przed uszkodzeniami, a jednocześnie utrzymania idealnego wyglądu karoserii przez bardzo długi czas. Lakiery Novola uznawane są przez wielu kierowców za standard dobrego lakieru, dlatego też również i ta odmiana doskonale chroni karoserię, zapobiega niszczeniu po długotrwałym zamoczeniu czy wystawieniu na światło słoneczne.

Lakier ten doskonale poddaje się także woskowaniu, a można do niego używać wosku dowolnego rodzaju. Nasz lakier dostaliśmy w lokalnym salonie samochodowym, aczkolwiek sprzedawany on jest w każdym dużym sklepie motoryzacyjnym czy salonie z preparatami do samochodów. Nie należy do szczególnie drogich, toteż będzie bardzo dobrym lakierem także dla mniej zasobnych kierowców.