Nowoczesne szyny do mebli

Sklep który kupiliśmy był już wyposażony, i miał dość dobre umeblowanie, aczkolwiek już po pierwszych oględzinach zauważyliśmy iż regały nie mają za dużo półek. Traciły przez to na pojemności, co nieszczególnie przypadło nam do gustu, choć nie wyglądały na takie które dałoby się łatwo rozbudowywać.

Trwałe szyny aluminiowe do zakładania półek

szyny do półekW normalnych warunkach próbowalibyśmy z kolegami chałupniczych sposobów na rozbudowę regałów, aczkolwiek w tym wypadku nie było mowy o takim działaniu, gdyż w grę mogło wchodzić potencjalne uszkodzenie towaru. Zaczęliśmy więc rozglądać się za profesjonalną metodą rozbudowy pojemności regałów, którą okazały się szyny do montowania półek w regałach. Szyny do półek to bardzo prosta konstrukcja, będąca w istocie aluminiowym kątownikiem, przykręcanym do ścian regału, na której można położyć półki w sposób bezpieczny i pewny. Szyny mają bardzo wysoką tolerancję wagi, i sprawdzają się idealnie w przypadku magazynowych czy sklepowych półek, które zwykle załadowane są do granic możliwości. Niektórzy zaopatrują się również w prowadnice z kółkami, dzięki którym półki mogą poruszać się po szynach, i stają się znacznie bardziej komfortowe do użycia, zwłaszcza w obiektach handlowych. Montaż szyn to kwestia kilku minut pracy, zwłaszcza w magazynowych regałach, które posiadają bardziej modułową budowę niż jakiekolwiek inne rodzaje mebli magazynowych.

Szyny są bardzo tanie, toteż można je dokupić razem z półkami które będą na nich położone już przy zakupie umeblowania, lub też osobno, u jednego z wielu producentów sprzętu sklepowego. Można je dostać w bardzo odmiennych długościach, lub samodzielnie dociąć na wymiar, jeśli mają być założone do niestandardowej szerokości mebli, regałów czy innego wyposażenia.