Nowoczesna komora hiperbaryczna

Zgodnie z przeznaczeniem, komora hiperbaryczna została stworzona do przeprowadzania terapii tlenowych. Jest ona szczelnie zamkniętym pomieszczeniem, do którego wprowadzany jest tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym.

Jak wygląda terapia w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna kraków cennikNiejednokrotnie lekarze specjaliści zalecają określonej grupie pacjentów korzystanie z tlenoterapii, ponieważ w wielu przypadkach przynosi ona doskonałe rezultaty bez skutków ubocznych. Zabieg jest prowadzony w jedno lub wieloosobowej komorze hiperbarycznej, w której pacjenci mogą leżeć lub siedzieć. W momencie, kiedy wszyscy pacjenci będą w środku, drzwi są zamykane, a do środka jest wprowadzany tlen pod trzy razy większym ciśnieniem niż w normalnych warunkach. Jest to wyjątkowo skuteczne działanie, ponieważ dzięki temu tlen nie musi pokonywać fizjologicznej bariery w przenikaniu do komórek. Czysty tlen podawany pacjentom, błyskawicznie przedostaje się do organizmu i trafia nawet w miejsca słabo ukrwione, co w warunkach standardowego ciśnienia atmosferycznego byłoby niemożliwe. Jeżeli chcemy skorzystać z takiego zabiegu, to niezbędna będzie komora hiperbaryczna Kraków cennik wielu klinik posiadających taki sprzęt, obejmuje jednorazowe zabiegi trwające od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut. W tym czasie realizowanych jest kilka przerw po kilka minut, a pacjenci są rozebrani do bielizny i nie posiadają na ciele biżuterii. Dla osiągnięcia zadowalających efektów, konieczne jest wykonanie przynajmniej dziesięciu zabiegów.

Choć zabieg tlenoterapii nie należy do najtańszych, to jednak nie brakuje chętnych osób do skorzystania z niej. Jest ona bezbolesna, a do tego bardzo skuteczna w leczeniu wielu chorób, niekoniecznie układu oddechowego. W Krakowie znajdziemy kilka takich komór.