Naprawa uszkodzonych wózków pneumatycznych

Ręczne wózki do transportu palet, potocznie nazywane paleciakami przez pracowników w praktycznie wszystkich sklepach które wykorzystują takowe, są narzędziami niemożliwymi do zastąpienia. Z ich pomocą można z łatwością wywozić towar do ekspozycji, i zabierać całe jego palety do magazynu bez najmniejszego problemu.

Serwis ręcznych wózków paletowych

naprawa wózków paletowychSą to bardzo proste narzędzia, składające się z podnoszonej platformy, mechanizmu pneumatycznego oraz wysięgnika z kierownicą oraz przyciskami do obsługi pneumatu. Nie ma w nich nic skomplikowanego, więc nie ulegają uszkodzeniom często, zwłaszcza przy ostrożnej obsłudze i braku kolizji. Raz na jakiś czas zdarza się jednak iż wózek ulegnie awarii, przede wszystkim układu pneumatycznego. Dzieje się tak gdy wózek jest zdecydowanie za bardzo przeciążany, co ma miejsce w sklepach częściej niż rzadziej. W takich przypadkach przydaje się błyskawiczna naprawa wózków paletowych, gdyż większość sklepów nie może funkcjonować optymalnie bez takich urządzeń, a wyłącznie z użytku nawet jednego może stanowczo pracę utrudnić. Na szczęście dla właścicieli takich wózków, większość serwisów wykonuje naprawy na miejscu, gdyż częstokroć nie są one wcale tak rozległe, by wymagały brania całego wózka na warsztat. Częstym zabiegiem jest wymiana mechanizmu podnoszącego platformę wózka na całkowicie nowy i to w zupełności wystarcza by przywrócić urządzenie do całkowitej sprawności.

W innych przypadkach, drobne naprawy mogące być wykonanymi w przestrzeni magazynowej każdego sklepu. Tylko w momencie w którym wózek dozna poważnych uszkodzeń może być on zabrany do warsztatu, a na czas naprawy zazwyczaj wydawane są wózki zastępcze, które zapobiegają tworzeniu się strat i umożliwiają wykonywanie zadań przez pracowników w normalny sposób.