Najlepszy grzejnik do łazienki

Wybranie idealnego grzejnika do łazienki może okazać się nie lada wyzwaniem. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim rodzajem instalacji oraz wielkością i naturalnym ciepłem pomieszczenia. Styl wnętrza jest kwestią drugoplanową, jednakże wiadomo, że wygląd zewnętrzny takiego grzejnika powinien dokładnie harmonizować się z otoczeniem.

Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

terma quadrusWszystko zależy od tego, jak duża jest dana łazienka. We wnętrzu o niedużych rozmiarach oraz o podwyższonej wilgotności, grzejnik powinien spełniać pewne szczególne kryteria. Najczęściej w łazienkach spotykane są grzejniki tak zwane drabinkowe, ale coraz większą popularnością cieszą się również dekoracyjne grzejniki panelowe. W tym przypadku idealnie nadać się może terma quadrus. Jednakże wybranie perfekcyjnego modelu trzeba dostosować do konkretnych potrzeb. Przede wszystkim powinien być wykonany ze stali odpornej na korozję, malowanej lub lakierowanej proszkowo. Grzejnik może być wodny, elektryczny lub wodny z grzałką elektryczną, który przyda się do np. suszenia ręczników poza sezonem grzewczym. Każdy indywidualnie powinien ustalić jaką moc grzewczą powinien posiadać taki grzejnik. Z taką wiedzą znacznie łatwiej będzie można dokonać najlepszego wyboru. W tym przypadku pomocna okaże się rada sprzedawcy, który z potrzebną wiedzą udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Dodatkowo warto uważnie przyjrzeć się okresu gwarancyjnemu konkretnego grzejnika. Im dłuższy, tym większe zaufanie możesz mieć do jakości i konkretnego wykonania takiego grzejnika łazienkowego. Ciekawe są również udogodnienia, które ten produkt może posiadać. Jednym z nich są opcjonalne haczyki, ale również może posiadać wieszaki, półki, relingi, które doskonale przydadzą się podczas codziennego korzystania z grzejnika. Co najważniejsze w kwestii montażu – koniecznie unikaj montowania grzejnika bezpośrednio przy umywalce, prysznicu czy wannie – zbyt duże zwilgocenie powietrza nie służy odpowiedniemu działaniu kaloryfera. Przy wyborze grzejnika z grzałką elektryczną, warto zamontować gniazdko elektryczne w takim miejscu, aby kable nie były narażone na starcie z wodą. 

Dobranie idealnego grzejnika łazienkowego jest kwestią jak najbardziej indywidualną. Pomimo doskonałych funkcji i wysokiej jakości, powinien również wizualnie idealnie pasować do całego stylu łazienki. To przyczyni się do tego, że będzie można uzyskać piękną przestrzeń wraz z wymaganym ciepłem. Wybór jest na tyle szeroki, że bez problemu można dobrać perfekcyjny produkt.