Mocne opony do jazdy terenowej

Największym problemem z oponami rowerowymi z jakim do tej pory musieliśmy się zmagać była ich mierna wytrzymałość. Nawet lepsze opony od bardziej rekomendowanych producentów miały tendencje do błyskawicznego zużywania się w terenie, podczas jazdy na trasach o największej trudności. Co więcej, każde opony które testowaliśmy do tej pory bardzo łatwo ulegały przebiciu.

Najlepsze opony rowerowe do jazdy ekstremalnej

solidne opony roweroweOd dawna więc szukaliśmy opon które mogły nie tylko znosić najtrudniejszy teren bez szwanku, ale również nie być tak łatwymi do uszkodzenia podczas normalnej jazdy. Wiele opon terenowych miało dostateczną wytrzymałość, aczkolwiek nie w przypadku jazdy po najcięższym terenie. Dopiero solidne opony rowerowe od jednego z najbardziej renomowanych i sprawdzonych producentów spełniły wszystkie nasze wymagania. Nie były to co prawda standardowe opony, a modele terenowe, przeznaczone do jazdy po ekstremalnych trasach oraz do wykonywania ewolucji i manewrów w trakcie ich pokonywania. Zapewniały niezwykle stabilną jazdę na każdej nawierzchni, aczkolwiek ich największą zaletą była oczywiście odporność na wszelkie uszkodzenia. Wedle producenta, opony te znoszą bez szwanku jazdę po zbitym szkle, ostrych kamieniach czy innych nawierzchniach które z łatwością mogą doprowadzić do uszkodzenia normalnych opon, przebicia czy nawet rozdarcia, choć te ostatnie zdarzają się rzadko.

Materiał z którego opony zostały odlane samoczynnie zamyka przebicia, i pozwala na swobodną jazdę do czasu dotarcia do wulkanizatora. Opony te są dostępne w kilku różnych średnicach, przeznaczonych głównie do rowerów sportowych i offroadowych, choć niektóre warianty pozwalają również na montaż w rowerach kolarskich czy drogowych, jeśli dany rowerzysta preferuje takie rodzaje opon.