Miękkie nawierzchnie pod place zabaw

Kilka lat temu zostałam przewodniczącą samorządu naszego niewielkiego osiedla, które znajduje się w bardzo małej, malowniczej miejscowości. Od tego czasu mam bardzo dużo obowiązków, które staram się starannie wypełniać. Co ostatnio przytrafiło się na naszym osiedlu?

Jakie miękkie nawierzchnie na plac zabaw wybrać?

miękka nawierzchnia na plac zabawOstatnio pojawiła się sprawa związana ze wszystkimi dziećmi, które zamieszkują nasze osiedle, ale także najbliższe nam okolice. Postanowiliśmy, że to najwyższy czas, aby zrobić nowy plac zabaw dla wszystkich dzieci z naszego osiedla. W przeważającej większości nasze osiedle jest zasiedlone przez rodziny z małymi dziećmi bądź samotnych rodziców z małymi dziećmi. Pierwszą bardzo istotną sprawą było rozmyślanie nad nawierzchnią dla naszego placu zabaw. Taka miękka nawierzchnia na plac zabaw może występować w wielu różnych rodzajach. Można ją wykonać na przykład poprzez specjalną metodę zastosowania żywicy. Wtedy należy wykonać dołek na około dwadzieścia centymetrów, następnie dołek napełniamy sypkim materiałem, najlepiej jest wybrać do tego piasek. Na koniec na całość wylewana jest posadzka żywiczna. Wtedy nawierzchnia nie dość, że jest bardzo trwała, to jest także bardzo miękka, amortyzuje każdy upadek małego dziecka na ziemię, a te jak wiadomo na placu zabaw zdarzają się bardzo często. Powierzchnia ta rekomendowana jest do zrobienia pod każde urządzenie, które znajduje się na placu zabaw i z którego istnieje możliwość, że dziecko może spaść na ziemię.

Drugim rekomendowanym sposobem na miękką nawierzchnię na plac zabaw dla dzieci, jest zakup gotowych płytek, które są stworzone ze specjalnego materiał, który jest podobny do gumy. Rozwiązanie to nie powoduje tak miękkiej powierzchni jak to pierwsze, ale dobrze amortyzuje upadki.