Mata chłodząca dla kierowców

Długa podróż samochodem potrafi być wyczerpująca. Aby móc bezproblemowo przejechać nawet tysiąc kilometrów trzeba zadbać o komfort kręgosłupa. Dzięki temu będziemy czuli się mniej zmęczeni. Musimy pamiętać, że nie powinno nas nic rozpraszać, ponieważ nasze skupienie musi przełożyć się na drogę oraz warunki, jakie na niej panują. Najlepiej zastosować na fotelu odpowiednią matę, która pozwoli nam się zrelaksować.

Mata chłodząca w samochodzie osobowym

wydajna mata chłodząca na fotel samochodowyPrzygotowując się do długiej jazdy samochodem powinniśmy wyposażyć się w niektóre rzeczy. Między innymi wydajna mata chłodząca na fotel samochodowy będzie dobrym wyborem – szczególnie jeśli posiadamy skórzaną tapicerkę. Nasz kręgosłup nie będzie przegrzany. Mata chłodzi do temperatury, którą sami ustawimy. Najbardziej optymalna w upalny dzień będzie temperatura siedemnastu stopni. Jest to przydatne szczególnie w gorące dni. Taka mata kosztuje około siedemdziesięciu złotych. Podłączamy ją do gniazdka na zapalniczkę samochodową. Maty można położyć na siedzenie. Mamy możliwość zakupu takich, które wszywa się pod tapicerkę i zostają na stałe. Aby zamontować je, najlepiej jest udać się do tapicera, który umiejętnie rozpruje materiał, a następnie zszyje go w taki sposób, aby wszelkie dokonane na nim zabiegi był niewidoczne. Aby to zrobić trzeba posiadać umiejętności, a także sprzęt. Takie maty są jednak czymś, co kierowcy często chwalą.

Taka mata chłodząca jest wygodna. Jednak jeśli korzystamy z innych urządzeń, które pobierają energię z gniazda zapalniczki, warto jest kupić rozgałęźnik. Nie jest to droga rzecz, jednak pozwala na to, by po długiej jeździe nasz kręgosłup był zrelaksowany. Poza tym taka mata może mieć również inne funkcje, chociażby grzania foteli w mroźne, zimowe dni.