Listwa wykończeniowa przy podłodze

 

Kładąc podłogę w pokoju należy pamiętać o listwach, które są bardzo ważnym elementem. Listwy używa się niezależnie od materiału na podłogę, nieważne czy są to panele, drzewo, płytki czy inny materiał. Listwa przypodłogowa jest zaliczana do elementów wykończeniowych.

Kolorowa listwa wykończeniowa

listwy wykończeniowe przypodłogoweListwy przypodłogowe są niezbędnym elementem wykończenia. Zawsze należy je położyć. Są one w pewnym sensie łącznikiem pomiędzy podłogą a ścianą. Długie listwy wykończeniowe przypodłogowe mogą mieć różne kolory. Listwy daje pomiędzy panelami a ścianą. Kładąc panele nigdy nie daje ich się o samej krawędzi, zawsze należy zostawić niewielkie szparki pomiędzy panelami a ścianą. Panele muszą pracować. W momencie kiedy byśmy ułożyli ich do samej krawędzi mogłyby pod ciężarem pękać. Dlatego zostawia się z centymetr odległości. Wszystkie szpary należy załatać. Dlatego montuje się listwy wykończeniowe przypodłogowe. Mają one za zadanie zakryć szczeliny. Listwy są bardzo łatwe w montażu. Wystarczy użyć do niej zwykłej wkrętarki. Oczywiście na rogach daje się dodatkowe elementy łączące listwy. Każdy może sam z łatwością je zamontować. Ważne jest, że można dobrać sobie kolor listwy do paneli. Można kupić jasne, jak i ciemne. Wszystko zależy od tego jakie mamy panele położone w pokoju, aby wszystko komponowało się ze sobą kolorystycznie. Listwy mają różne długości i można ją przeciąć, aby dopasować długością do krawędzi.

Ogólnie listwy przypodłogowe są niezbędnym elementem w naszym domu. Każdy może sobie zakupić taki kolor listwy jaki tylko chce. Jest naprawdę bardzo szeroki wybór. Listwy kupuje się tam, gdzie kupuje się panele, aby dopasować odpowiednio kolorystycznie. Można również zamówić je przez internet. Montaż listw przy podłodze jest bardzo prosty.