Kryształowe żyrandole w Glamour salonie

 

Kryształ kojarzy się z wykwintnością, elegancją, bogatą estetyką. Z drugiej jednak strony bywa też zaszufladkowany jako spuścizna po minionej epoce PRL. Wówczas to wiele domów dysponowało chociażby kryształową wystawką w meblościance na wysoki połysk. Kryształy zdobiły i rozświetlały często ponure beżo-brązy tamtych czasów.

Czy żyrandol kryształowy to kwintesencja Glamour stylu?

żyrandol kryształowy do salonuGlamour we wnętrzu to elegancja, bogactwo, zdobienia, czasem wręcz przepych. Dużo dekoracji, bibelotów, dodatków złotych czy miedzianych. Ma być na bogato i z świecidełkami. Do łask powraca więc żyrandol kryształowy do salonu, który to pięknie mieni się wiszącymi kryształkami, a dodatkowo – dzięki nim – odbija światło. Kryształowe żyrandole to przede wszystkim stylizacja na zamkowe salony, królewskie komnaty. Najczęściej są to swobodnie wiszące kryształki na kilku ramieniach lampy, z żarówkami świecącymi ku górze. Na wzór dawnych lamp z prawdziwymi świecami. Zwykle z transparentnych kryształków, ale czasem też z takich cieniowanych delikatnymi kolorami. Ów kolorowy i kryształowy żyrandol to już nie tylko Glamour styl, ale też do barwnego Boho stylu jak najbardziej pasuje. W komplecie można też dobrać lampę stojącą z abażurem i mocowanymi do niego kryształami, albo kinkiety na ścianę w analogicznym designie. Warte podkreślenia są również funkcjonalne aspekty oświetlenia. Światło skierowane do góry w kierunku bieli sufitu pięknie go rozświetla i salon wydaje się być jasny i optycznie większy. Lampy zaś stojące czy też kinkiety służą osiągnięciu nastrojowego klimatu i budują romantyczny nastrój. Cena żyrandoli kryształowych to duża rozpiętość cenowa, w zależności od zastosowanego materiału. Osobiście znalazłam przepiękny model w przystępnej cenie 450 zł. Są jednak egzemplarze z wisiorkami z kryształków swarovskiego, które to potrafią kosztować już 2,5 tysiąca złoty i cena rośnie w górę. Tego typu oświetlenie bardzo dobrze sprawdza się też w hotelach, na salach bankietowych czy konferencyjnych itp.Wysokie i duże powierzchniowo sale sprzyjają takim rozwiązaniom, a dodatkowo wygląda to wykwintnie na miarę sal balowych

Najsłynniejsi projektanci wnętrz, designerzy w zakresie dodatków i wykończenia aranżacji, wiedzą, iż rola doboru oświetlenia jest sprawą kluczową. To ono w dużej mierze determinuje styl i odbiór wnętrza,dodaje mu bogactwa i przepychu albo wręcz odwrotnie ascetyzmu i surowości. Rozmieszczenie światła, lamp też ma duże znaczenie,dlatego należy dokładnie przemyśleć ów kwestie.