Konstrukcja palet produkcyjnych

 

Palety drewniane spełniają  niezwykle istotną funkcję w wielu branżach. Z ich możliwości korzystają głównie gałęzie transportu, gdzie umożliwiają transport ładunków nie tylko bardziej ergonomicznie i bezpieczniej, ale również taniej. Ich pojawienie się wywarło zatem ogromny wpływ na branżę transportu.

Wszechstronne zastosowanie drewnianych palet

palety produkcyjneWbrew pozorom palety produkcyjne nie są elementami, których proces produkcji jest prosty. Najważniejsze w ich przypadku jest wybranie odpowiedniego drewna, które wykazuje się ogromną trwałością oraz wytrzymałością na duże ciężary. Do produkcji palet wykorzystywane są zarówno drzewa iglaste jak i liściaste. Jeżeli chodzi o te pierwsze wybór najczęściej pada na sosnę, która do tego celu nadaje się idealnie. W przypadku drzew liściastych do produkcji wykorzystywany jest mahoń, dąb oraz orzech. Drewno wykorzystywane do produkcji palet musi spełniać dwa podstawowe warunki, być odpowiednio wytrzymałe oraz stosunkowo tanie. Jak wiemy liczba produkowanych palet jest ogromna. Porównując cenowo różne rodzaje drewna, dąb jako materiał mocniejszy, jest znacznie droższy od sosny. Jednak doskonałą wytrzymałość paletom drewnianym zapewnia nie tylko materiał, z którego zostały wykonane, ale również sama konstrukcja. W jej skład wchodzą główne deski oraz wsporniki prostopadle umieszczone do desek. Co ciekawe w obecnych czasach palety drewniane spełniają nie tylko funkcje użytkowe, ale nawet wizualne. W wielu przypadkach służą one bowiem jako dekoracja pomieszczeń.

Z paletami drewnianymi możemy zatem spotkać się nie tylko w magazynach, ale także kawiarniach i klubach, gdzie stanowią dodatek bądź element większej konstrukcji jak schody, szafki, stoły czy nawet huśtawki. W tym celu zwykle wykorzystywane są palety używane, które dodają specyficznego klimatu.

Tekst oparty na informacjach z: https://tpdfrankowski.pl/