Konserwacja trudno dostępnych miejsc podwozia

Konserwacja podwozia samochodu to zabieg, który wydłuża żywotność pojazdu. Bez sprawnego nadwozia nie ma co liczyć, że pojazd wytrzyma na przykład trzydzieści lat ciągłej eksploatacji. Taki zabieg możemy wykonać samodzielnie bez wiedzy mechanicznej, fotografując wszystkie zdejmowane z podwozia elementy. Jednak co zrobić z miejscami, które są trudno dostępne pędzlem? Jeśli nie mamy pistoletu lakierniczego użyjmy aerozolu.

Spray wykorzystywany do konserwacji podwozia

spray do konserwacjiŚrodek konserwujący najczęściej nakłada się pistoletem lakierniczym lub pędzlem. Jednak podwozie składa się również z miejsc, gdzie nasz pędzel nie dosięgnie. W takich sytuacjach spray do konserwacji to coś niesamowicie ważnego. Można go kupić za około trzydzieści złotych w marketach budowlanych i sklepach motoryzacyjnych. Zazwyczaj jest to siedemset mililitrów środka. Dzięki niemu pomalujemy na przykład mocowania wahaczy. W takich aerozolach ciśnienie jest większe niż w zwykłych farbach. Producenci robią to celowo ze względu na gęstość cieczy. Skład jest dokładnie taki sam, jak w środku konserwującym, który znajdziemy w puszkach oraz butelkach. Nie trzeba go rozcieńczać. A co z wydajnością? Na litr środka wydajność wynosi sześć i pół metra kwadratowego. W takim sprayu jest go wystarczająco, aby zakonserwować nie tylko trudno dostępne miejsca, ale także całe podwozie. Na pewno samochód nie będzie pokrywał się rdzą od spodu.

Konserwacja to bardzo prosty zabieg, dlatego nawet amator wykona go dobrze. Zastosowanie sprayu nie tylko ułatwia pracę. Sprawia on, że jest ona dużo prostsza, a to nam chodzi. Zdarza się, że nawet profesjonaliści z niego korzystają, na przykład jeśli przestrzeń do pomalowania jest zbyt mała, aby korzystać z kompresora oraz profesjonalnego pistoletu lakierniczego.