Kocyki z bambusa

 

Moment pojawienia się na świecie dziecka, jest przełomową chwilą dla każdego rodzica. Cały świat staje do góry nogami, a dotychczasowe życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Jeszcze zanim się urodzi maluszek, rodzice kupują dla niego niezbędne rzeczy, ponieważ chcą być przygotowani na jego przyjście. Kompletując wyprawkę trzeba pamiętać o łóżeczku, wózku i ubrankach, gdyż są to najważniejsze rzeczy, ale jest też sporo mniej ważnych rzeczy.

Jakim kocykiem przykrywać dziecko?

kocyki bambusoweMłoda mama, jadąc do szpitala, musi ze sobą zabrać kilka niezbędnych rzeczy dla siebie i dla maluszka, który niebawem się narodzi. Na pewno muszą to być ubranka, smoczek, ale też przyda się pieluszka tetrowa i coś do okrycia. Dzieci lubią mieć ciepło, więc trzeba mieć dla nich jakiś kocyk. Mamy stosują beciki, rożki, albo niewielkie kocyki bambusowe, które świetnie grzeją w chłodne dni, a chłodzą w upalne. Oczywiście kocyk można zastąpić kołderką, ale ona najczęściej jest grubsza i zajmuje więcej miejsca. Na pewno trzeba mieć coś do przykrywania dziecka. Kocyki z bambusa są lekkie i bardzo przyjemne w dotyku, dlatego też wielu rodziców właśnie taki rodzaj okrycia wybiera dla swoich pociech. Rozmiar kocyka jest najczęściej jeden, ponieważ może on służyć dzieciom od urodzenia aż do prawie dwóch lat. Może on być stosowany w domu jako okrycie w czasie drzemki, na spacerze w wózku, lub można też dziecko w niego zawijać, jeżeli nie mamy rożka, ani becika, czy otulacza. Kocyk nie jest gruby, więc nie będzie krępował ruchów dziecku. Ponadto tkanina bambusowa posiada właściwości antybakteryjne, więc świetnie się sprawdzi dla małych alergików. Bambus ma także naturalne filtry ultra fioletowe, dzięki czemu zatrzymuje szkodliwe promieniowanie słoneczne. Możemy kocykiem przykrywać dziecko w trakcie spaceru bez obawy o jego delikatną skórę. Ponieważ tkanina wykonana z naturalnego bambusa jest bardzo wytrzymała, to możemy ją wielokrotnie prać bez obawy o jej jakość. Nawet po wielu praniach kocyk będzie nadal delikatny w dotyku.

Warto mieć dla dziecka przynajmniej dwa kocyki, z których jeden może być bambusowy, ponieważ na pewno się przyda. Nawet jeżeli dziecko z niego wyrośnie, to będzie mu się przyjemnie do niego przytulało. Bambus jest znacznie bardziej delikatny i miękki niż bawełna, a na dodatek nie staje się szorstki po praniu. Można go prasować tak samo jak bawełnę i prać w temperaturze do czterdziestu stopni Celsjusza. Kocyk świetnie się nadaje na prezent dla nowo narodzonego dzidziusia.