Klocki ala Lego w niskiej cenie

Każde dziecko marzy o klockach znanego producenta. Jednakże takie Klocki są dosyć drogie. Za małą paczkę trzeba zapłacić nawet 50 zł, a za ogromne nawet 500 zł. Oczywiście w sprzedaży są także ich zamienniki, które bardzo często są doskonałej jakości. Należy jednak pamiętać, żeby brać nie to najtańsze lecz ze średniej półki cenowej.

Klocki pasujące do Lego

klocki kompatybilne z lego dla dzieckaW sklepach można kupić klocki kompatybilne z Lego dla dziecka. Są one zdecydowanie tańsze od ich oryginalnych wzorów lecz często są dobrej jakości. Oczywiście to, że pasują do oryginalnych Lego jest ich dużym plusem bo dzieci mogą łączyć ze sobą różne zestawy. Zabawa klockami Lego jest przeznaczona dla trochę starszych dzieci. Małe około roczne czy dwuletnie dziecko mogłoby połknąć taki klocek co doprowadziło by do tragedii. Zabawa Lego uczy dzieci rozwijać swoją wyobraźnię. To, że dziecko uczy się logicznego myślenia, skupienia i koncentracji jest także na bardzo duży plus. Dodatkowo dziecko mocno ćwiczy sprawność manualną. Składanie w całość drobnych klocków sprawia, że dziecko musi się mocno starać. Zapewne zabawa klockami czy to Lego czy ich zamiennikami z tańszej grupy cenowej, jest bardzo kreatywna, a o to chodzi rodzicom. Warto więc na różne okazje kupować dziecku różne klocki oczywiście odpowiednio do ich wieku i umiejętności.

Rodzice uwielbiają rozpieszczać swoje dzieci. Jeśli robią to z głową to wszystko jest pod kontrolą. Z pewnością każde dziecko ma jakaś grającą i śpiewającą zabawkę. Jeśli jednak ma tylko takie to wyrządzamy mu krzywdę. Z pewnością odpowiednią zabawką, która kształtuje rozwój małych i starszych dzieci są klocki. Najpierw duże i drewniane, a potem też drobne nawet takie jak Lego. Nie muszą to być oryginalne zabawki byle by były dobrej jakości.