Klatki dla chomików i innych gryzoni

 

Większość dzieci, których rodzice nie chcą mieć w domu psów lub kotów, proponują im w zamian małego gryzonia. Najczęściej jest to mały chomik, świnka morska lub też koszatniczka. Mimo że czasem rodzicom wydaje się, że tego typu zwierzątka nie są zbyt wymagające i nie trzeba się nimi zbytnio zajmować, jak to jest w przypadku psa, nie musi być to koniecznie prawda. Takie gryzonie mają swoje potrzeby. Na początek udajmy się do sklepu, w którym znajdziemy niezbędne akcesoria, jak klatki dla chomików czy świnek, miseczki, poidełka.

Więcej o klatkach dla chomików

polecane klatki dla chomikówZamierzając się do zakupu małego gryzonia, na przykład chomika, pamiętajmy, że czeka nas jednak trochę wydatków. Sam chomik lub też świnka morska nie kosztują wiele, jednak już niezbędne akcesoria, mogą mieć nieco wyższą cenę. Oczywiście największym wydatkiem są klatki, które są dla małych towarzyszy małym domkiem, w którym czują się bezpiecznie. Oczywiście najlepiej wybrać bezpieczne i polecane klatki dla chomików, w których nasze gryzonie będą czuć się naprawdę dobrze. Jakie wymogi powinny spełniać takie klatki? Oczywiście podstawą jest wygoda i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o ten pierwszy wymóg, klatka powinna być odpowiednio duża i przystosowana do życia w niej danego zwierzątka. Jeśli chodzi natomiast o bezpieczeństwo, dany produkt musi posiadać wszelkie atesty. Chodzi przede wszystkim o konstrukcję metalową. Jak wiemy, gryzonie uwielbiają gryźć wszystko, co znajduje się w zasięgu ich zębów, dlatego też musimy mieć pewność, że metalowe pręty klatki nie zostały pomalowane jakąś nieodpowiednią dla nich farbą. Jednak jak wiemy klatka to nie wszystko, potrzebne nam będą również inne akcesoria, które zakupimy w sklepie zoologicznym. Jakie to akcesoria? Otóż przydadzą się miseczki na suchy pokarm, jak i na warzywa, za którymi gryzonie przepadają. Niezbędne będzie również poidełko na wodę, które mocuje się do kratek klatki. Wyposażmy taką klatkę również w domek służący gryzoniowi za miejsce do snu, jak i schronienie.

Oprócz wspomnianych wyżej akcesoriów, których nie może zabraknąć w naszym domu, jeśli planujemy zakup chomika, pamiętajmy również o jedzonku, suchych kolbach czy też trocinach i sianku. Te dwa ostatnie produkty służą wyściełania dolnej części klatki. Gryzonie lubią również zaciągać sianko do swojego domu, by było im tam cieplej i przytulniej. Pamiętajmy o regularnym sprzątaniu takiej klatki dla chomików, co najmniej raz na tydzień. W przypadku nieco większych zwierzątek np. świnki morskiej, sprzątać należy częściej.