Kasy fiskalne nad morzem

Jednym z podstawowych elementów niemalże każdej firmy handlowej i usługowe jest urządzenie fiskalne. Służy ono przede wszystkim do rejestrowania sprzedaży detalicznej dla klientów indywidualnych, ale można na nich wykonywać także inne operacje.

Wybór kasy fiskalnej

sopot kasa fiskalnaOd kilku lat obowiązuje nowy zapis w ustawie, który nakazuje określonym branżom wymianę klasycznych kas na kasy online. Obecnie podlegają jemy zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, warsztaty samochodowe czy restauracje i lista ta co roku się powiększa. Pozostali przedsiębiorcy prowadzący działalności handlowe i usługowe mogą posiadać klasyczne modele kas i drukarek, gdyż nie muszą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów fiskalnych. W ich przypadku muszą pod koniec miesiąca wygenerować na kasie taki raport i dostarczyć go do księgowości. W mieście Sopot kasa fiskalna jest bardzo często spotykana w małych sklepach, ponieważ idealnie się sprawdza. Nie musi ona mieć bardzo dużej bazy danych, ponieważ nie mają one zbyt rozbudowanego asortymentu. Ważne żeby jej pojemność pozwoliła na zapisanie danych o towarach i usługach oraz wszystkich transakcji i raportów. Alternatywą dla asy fiskalnej może być drukarka fiskalna, która wymaga połączenia z programem do prowadzenia sprzedaży, gdyż można na niej wyłącznie drukować dokumenty księgowe. Wszelkie paragony, ale też faktury czy korekty generowane są z poziomu programu komputerowego służącego do sprzedaży detalicznej i hurtowej.

Kasa może być stacjonarna lub mobilna, duża lub mała albo w wersji online, ale zawsze będzie spełniać te same podstawowe funkcje. Jedynie drukarki fiskalne umożliwiają wykonanie znacznie więcej operacji, bo są zależne od programów sprzedażowych.