Karnisz mocowany do ściany

 

Decydując się na powieszenie w naszym mieszkaniu firan i zasłon, powinniśmy dokonać zakupu karniszy, na których będziemy mieć możliwość ich odpowiednio funkcjonalnego powieszenia. Na rynku znajdziemy dość zróżnicowany asortyment produktów tego typu, a zróżnicowanie to może opierać się na różnych aspektach wykonania karniszy.

Estetyczny projekt karniszy

karnisze ścienneKiedy udajemy się do sklepu z asortymentem remontowym i wykończeniowym, najczęściej mamy dostęp do karniszy realizowanych z różnych materiałów. Znajdziemy wśród nich karnisze z tworzywa sztucznego, metalu, a także z drewna. Co ciekawe, karnisze te mogą cechować się dość zróżnicowanym sposobem mocowania. Niektóre z nich będziemy mogli zamocować do sufitu, inne zaś do ściany. Szczególnie dużą popularnością cieszą się karnisze ścienne, ponieważ estetyka ich wykonania pozwala na dobranie takich produktów, które dzięki swojemu projektowi będą w odpowiedni sposób dopełniały wystrój danego wnętrza. Najczęściej karnisze ścienne produkowane są albo z metalu, albo z drewna i mogą cechować się dwojaką estetyką wykonania. Pierwsze będą więc charakteryzować się prostą konstrukcją wykonania, drugie zaś zaprojektowane zostały w sposób dekoracyjny. W ich przypadku dość istotną kwestią jest dopasowanie konkretnego stylu do aranżacji naszego wnętrza, by całość tworzyła spójną kompozycję i doskonale się uzupełniała pod szeroko pojętym względem estetycznym.

Karnisze mogą być wykonywane w różnych długościach, przy wykorzystaniu różnych wariantów kolorystycznych. Dzięki temu ich dopasowanie do koncepcji urządzenia danego pomieszczenia nie stanowi większego problemu. Co ciekawe, montaż w przypadku karniszy mocowanych do ściany, jest dość łatwy i możemy wykonać to zadanie samodzielnie bez udziału specjalisty.