Kamień – idealny materiał na blat kuchenny

 

Mówi się, że kuchnia stanowi serce każdego domu i jest w tym wiele racji. To właśnie w niej wielu przygotowuje wspólne posiłki, aby później usiąść przy stole i cieszyć się smakiem wykonanego obiadu. Jednak, aby gotowanie szło nam sprawnie i było dla nas przyjemnością, podczas projektowania kuchni warto poświęcić nieco uwagi samym meblom oraz blatom. To właśnie one staną się miejscem przygotowywania potraw dlatego muszą być w pełni funkcjonalne.

Zalety kamiennych blatów kuchennych

kamienny blaty kuchenne na ŚląskuZastanawiając się na jakie meble kuchenne postawić pojawia się także problem samych blatów. Zdecydowanie prym wśród nich wiodą te wykonane z kamienia. Cechują się one wysoką wytrzymałością, co w kuchni jest niezwykle ważne. Ponadto blaty kamienne wyróżniają się ciekawymi wzorami oraz unikalnymi kolorami. Kamień jest odporny na działanie wysokich temperatur, bez problemu zatem możemy postawić na nim rozgrzane naczynie bez obaw o zniszczenie. Posiadając blaty kamienne możemy nawet na nich kroić, jeśli nie mamy w pobliżu deski. Nóż nie zostawi na nim rys, a ponadto kamień nie odbarwia się pod wpływem soków z owoców czy warzyw. Jego wygląd jest ponadczasowy, możemy śmiało więc zastosować go w pomieszczeniach o wystroju tradycyjnym jak i nowoczesnym. Niektóre gatunki kamienia jak na przykład granit nie wchłaniają tłuszczów, z którymi jak wiemy w kuchni mamy stały kontakt. Jeśli na jego powierzchni pojawią się jakiekolwiek rysy, bez najmniejszych problemów możemy je zatuszować przy pomocy kamienia szlifierskiego. Ze względu na szereg zalet jakie posiada kamień jest on niestety kosztowny. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na długie lata, prawdopodobnie bowiem nie będziemy musieli już go nigdy zmieniać. Jeśli chodzi natomiast o zakup, kamienny blaty kuchenne na Śląsku otrzymamy u wielu producentów. Wiele firm zajmujących się dystrybucją oferuje nawet sam montaż blatów, który mógłby przysporzyć nam wiele problemów ze względu na dużą wagę materiału. Ponadto przycinanie kamienia jest możliwe tylko dzięki specjalistycznym narzędziom, warto zatem rozważyć zatrudnienie fachowców.

Blaty kuchenne każdego dnia stają prze walką z nagrzanymi naczyniami, ostrzami noża czy detergentami. Z tego względu jeśli nie planujemy często przeprowadzać remontu kuchni, warto postawić na materiał, który świetnie poradzi sobie z wszystkimi zewnętrznymi czynnikami, które szkodzą większości powierzchniom. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na tym elemencie kuchni,  a zastosowanie blatu kamiennego przyniesie nam wiele korzyści.